Портокалова: модерна боја за претстојната есен-зима 2017/2018

Ако сакаме да наведеме чисто зимски бои, сигурно, никогаш не би рекол дека портокалова Тоа е едно од нив. Наместо тоа, оваа светла боја е поврзана со пролетната сезона. Па, за изненадување на некои и на радост на други, оваа интензивна боја ќе биде одличен протагонист како еден од најкористените тонови на акцент во предлозите за следната есен-зима 2017/2018 година.

Вака го видовме на многубројни Изгледа модна писта во која глуми овој весел и жив тон облека во тотално различни стилови и во кои е претставен во тонска разновидност, што преминува од најсјајни или флуоресцентни нијанси, до најнеутрални и темни тонови. Овие се облека клуч доминираме со портокалова боја.

Портокал ги чисти предлозите за модната писта за следната зима

Крис Ван Ашче за куќа француски Диор хом беше еден од најпознатите и најдобро навикнатите на овој тон. И тој направи толку многу по пат вкупниот изглед како во комбинација со други понеутрални бои како што се камила или црна боја. Портокалот исто така се користел во облека разновидна како tелка и фин плетен џемпер или во стилски розов капут. ров. Покрај тоа, таа беше идеална боја избрана за нагласување детали како што се обложувањата или шевовите на некои од облеките претставени во последната ревија на куќата за време на модната недела во Париз.

Во фирми како АмиОвој тон исто така се појави, но овој пат, во многу посветла и скоро флуоресцентна нијанса, тон кој оживеа колекција во која владееа земјени бои и кафени тонови. Од своја страна, во колекцијата на одреден средновековен и романтичен воздух од Вујоунгми Исто така, можевме да видиме портокалова боја, но, во оваа пригода, се појавува во нејзината најдрага боја. Многу светло беше претставено со дрес плус соодветни очила за сонце во колекцијата со потписи Акни студиа.

Конечно, француската куќа Живанши се обложуваат апсолутно на портокалово со вкупниот изглед во највпечатлив тон. Иако тие не се двоумат да го користат во друга исечена облека преголеми полн со отпечатоци од хоризонтална лента. Да живее портокалот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.