Портокалова, дали мислите дека е тешко да се комбинира оваа боја?

Иако ви се чини смело, портокалот е фантастична опција за оваа есен, бидејќи ги рефлектира нијансите на природата за тоа време. Заедно со кафеавата, портокаловата е традиционална боја за овој период од годината.

Но ... Која облека можеме да ја носиме во портокалова боја? Како можеме да ги комбинираме?

Портокал се појавува во кожни јакни и палта заедно со џеле и панталони. Можете да комбинирајте ги со црна, аул или сива боја, со оглед на тоа што овие две неутрални бои му даваат сета истакнатост.

Палта

Зара е една од фирмите што се обложува на оваа портокалова боја и со тоа ја покажува во своите палта, блејзери и јакни.

Палто од Зара со качулка

H&M не заостанува со овој директно исечен капут.

ASOS претставува две многу смели опции, од една страна крпа во интензивна портокалова боја, а од друга мантил со повеќе флуор портокалова боја

Флуоресцентно портокалово мантилче

Во рамките на светот на блејзерот, една од најсмелите обложувалници е оваа од Зара, која е во темно портокалово велур.

Панталони

Портокаловата боја е основна во панталоните, која може да се комбинира со сини или сиви нијанси како овие пригушени портокалови чинови.

Ако преферирате слаби кроеви, овие тенки додатоци на Зара се идеални.

За поосновна опција и идеја како да ја комбинирате оваа портокалова боја во панталоните, H&M ни го остава својот предлог.

Дресови

Ако сакате плетени џемпери, ова е една од опциите што можете да ја најдете на H&M. Доаѓа во буци плетен и смокинг јака прицврстена со две копчиња. Портокаловата боја на плочки што ја има ја прави многу разноврсна.

Плетените џемпери се носат и оваа зима, што мислите за овој предлог на ASOS?

Како што можете да видите, не ни недостасуваат опции, ниту комбинации. Што мислите за портокаловата како основна боја за оваа есен-зима? Дали се осмелувате да го носите?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.