Понеделник до петок: Зара нуди идеи да изгледате елегантно секој ден

Уредништво на Зара пролет / лето 2018 година

Со секојдневна елеганција како аспирација, Зара предлага серија од инспирирачки паметен и паметен секојдневен изглед во нивниот едиторијал за пролет / лето 2018 година.

Во понеделник до петок, Зара формира облека, и за во канцеларија и за слободно време, користејќи парчиња како темносини блејзери, кошули во риги и карирани панталони.

Издавачот ви нуди а одлична идеја да ги замените блејзерите во вашиот изглед пролет додека се заштитувате од заканата од дожд: дождовницата.

Во комбинација со кошула од бел фустан и темносини панталони, ова камилско ровово палто создава класичен ефект, но истовремено овозможува убав личен допир.

На овие редови можете да ги видите двата најврзани предлози на издавачот. На првата слика тие здружуваат моторџиска јакна и бел џемпер со јака од Перкинс. Неформален изглед, но оној што успева да ги извлече оние елегантни вибрации што издавачот ги следи благодарение на чистотата на џемперот и, пред сè, секогаш софистицираната tелка.

Друга идеја за формирајте лежерен и елегантен изглед Дали е ова. Парки од морнарско сина боја и паметно поло во крем боја на врвот; и исечени панталони со бели пикадо (не без смел) на врвот.

Што се однесува до кроењето, проверените одела (шкотски и прозорец) се изработени со сета важност на овој уводник.

Костуми дизајнирани за топлите месеци поради леснотијата на нивните ткаенини и избледените нијанси на сива и темносина боја. Размислете за првата опција ако поводот се погрижи за изглед со малку искра; и втората што нуди попрофесионална слика, на пример на важен состанок.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.