Hemline, да или не?

Hemmed панталоните стануваат сè попопуларни и ги носат и мажите и жените. Во случај на мажи, има два начина општо да ги носат: со или без чорапи.

Првата опција е најформална и обично се носи со светло обоени или дезенирани чорапи. Тоа е оригинална опција на класичните основни чорапи или директно да не се носат.

Овој тренд е многу соодветно за почетокот на летото затоа што не е ниту толку жешко да се носат шорцеви, ниту е толку ладно како за долгите панталони.

Според мене, тоа е одличен начин да се носат панталони и изгледа одлично. Што мислиш? Да или не?

Еве неколку примери:

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   попокер 100 dijo

    Се сомневам, колку може да се свитка за да изгледа добро, на пример, јас сум висок 180 см и имам само 19 години, ако се преклопам многу високо ми велат дека изгледа лошо, но ми се допаѓа. Што ми препорачуваш?