Познати ќелави мажи

Познати ќелави мажи

Во овој дел ќе зборуваме за ќелави познати мажи. Сите имаат стил, носивост, секси се и се познати; Тие се познати личности и богати мажи. Со текот на годините, изгледот на мажите кои немаа коса беше во неповолна положба. Многумина имаа огорченост што не можеа да најдат природен лек за да им помогнат, но други денес веќе ја покажуваат својата личност и ќелавост со сета своја гордост.

Имаме трансплантација на коса како најдобар лек за решавање на ќелавоста и имаме познати мажи со пари и со можност за користење на третманот. Но и далеку од сето ова сакаат да ја истакнат својата привлечна страна да бидат такви какви што се. Некои дури бараат начин како да го носат тотално кратко или избричено, затоа што сме во нова ера на обновување и ако сте одважни, секогаш е добро да се осмелувате на нови стилови.

Dwayne Џонсон

Тој е наш убав и смешен актер, познат по вашите авантуристички и акциони филмови. Тој е мускулест маж и успева во своите улоги поради големото физичко одржување. Несомнено, повеќето негови репрезентации секогаш се претставени како тешкиот ќелав. Можете да го видите во познати филмови како „Карпата“ или „Патување до центарот на земјата“.

Dwayne Џонсон

Џејсон Statham

Тој е уште еден од нашите познати ќелави мажи посветени на киното и познат по тоа интерпретираат акциони филмови со повеќе сценарија за експлозија. Имаат тврдо момче и без сомнение дека неговата фризура го подобрува неговиот карактер. Тој е познат во филмовите како „Транспортер“ и „Кранк: висок напон“.

Џејсон Statham

Мајкл Џордан

Es познат кошаркарски спорт и има направено сцена во филм. Неговиот изглед отсекогаш бил ликот кој делумно му донел слава на неговиот имиџ, секогаш и целосно без коса. Тој мора да биде почестен за неговите 13 сезони со Чикаго Булс, освојувајќи шест прстени. Ни се допаѓа нивниот изглед и стана капак до 50 пати во спортскиот магазин Спорт.

Мајкл Џордан

Вин Дизел

Неговото присуство на сериозен и импозантен маж е совршена слика за нив драма и акциони филмови. Оттука, му се допаѓа неговата слика на ќелав човек и не можеме да се навикнеме да го гледаме со поинаков аспект. Го знаеме како актер во филмови како „Хрониките на Ридик“ и „Брзите и бесните“.

Вин Дизел

Брус Вилис

Сите го паметиме Брус Вилис со неговите шармантен изглед на маж без коса, секогаш со надмена состојба на умот во сите негови пукања и практично без промашување акробациите. Отсекогаш ни се допаѓаше неговиот жилав, секси изглед, а тој излегува дека е привлечен со толку многу жестоки кадри од снимањето. Можеме да го паметиме во познатите филмови како „Pulp fiction“, „The стаклена џунгла“ и „The sixth sense“.

Брус Вилис

Џон Траволта

Овој актер не секогаш имала избричена коса, но ако во последниве години неговиот имиџ е имиџ на ќелав човек. Сигурно се навикнавме на нејзиниот нов изглед и изгледа одлично. Снимаше прекрасни и забавни филмови со „Grease“, „Pulp fiction“ и „Saturday Night Fever“.

Џон Траволта

Зинедин Зидан

Исто така познат како Zizou Тоа е една од нашите познати ѕвезди. Скоро секогаш сме го сретнале ова одличен поранешен фудбалер со сериозен и атрактивен изглед во рамките на полињата. И тоа е веќе дел од неговата личност, да го гледа Зинедин без влакна на главата и гордо да покажува колку добро се чувствува. Тој беше „Златна топка“ во 1998 година и беше прогласен за „Најдобар светски играч“ од ФИФА до три пати. Ве потсетуваме и како Тренерот на Реал Мадрид во текот на неколку сезони каде што освои три европски купа.

Зинедин Зидан

Означи Силен

Неговото лице е познато по играњето улоги во Британска телевизија со драматични ликови и како полициски инспектор. Сите се сеќаваме на Марк како тој сериозен, жилав човек, со многу продорен погледОттука, повеќето од неговите филмови го играат злобниот протагонист.

Означи Силен

За сите овие познати мажи биди симбол на ќелав човек Воопшто не е недостаток, бидејќи ги фаворизираше во истакнатост и елеганција. Во повеќето случаи, оваа состојба се постигнува затоа што, како општо правило, недостатокот на влакна е повеќе од очигледен и завршува со целосно бричење на главата.

Знаеме дека бричењето е премногу грубо за да бараме стил или фризура, но има мажи кои се обидуваат и повторуваат повторно затоа што им дава многу личност. Ако сакате да добивате многу избричени фризури, секогаш можете да се обидете градиент фризури, без да се достигне вкупното бричење. Да завршиш со беспрекорна и тотално избричена коса, услов ќе бидат само тие неправилни влакна, а да завршиш со давањето чист и истакнат изглед.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.