Познати личности со долга коса

Познати личности со долга коса

Познатите личности постојано создаваат трендови, без разлика дали се со нивната стилска облека, изглед и дотерување или фризури. Мажите во овој пост ги претставуваат оние креативни гриви, кои обележете ја нивната личност и направете ги многу машки, затоа тргнуваме од основа дека тие секогаш се инспиративни и служат како пример за да ве охрабрат да го носите товарот долга коса.

Верувањето дека долгата коса не е за мажи не означува утврдено правило. Ниту колку долго минуваат годините, ниту со генерации, тоа престанало да го носат сите општествени класи. Познатите личности со долга коса се почесто ги носат на своите работни места, тоа го знаеме дури и тие изгледаат светли и негувани и затоа ќе ви дадеме неколку трикови за да знаете како да се грижите за тоа.

Познати личности со половина коса

Оваа фризура не е премногу долга и обично не се носи под брадата. Може да се носи исправен, виткан или слоевит и несомнено е фризура која не ја избира поавантуристичката на многу долга коса. Стилите што може да се постигнат се многу разновидни, во зависност од видот на косата што може да се носи на едната страна, разделена во средина или назад.

Познати личности со долга коса

Познатите кои ги избравме со половина коса се Кристијан Бејл со косата на рамената, каде очигледно се појавува во неред, но одржувајќи ја својата елеганција. Кијану Ривс е уште една од славните кои многу години се обложуваа на средна коса, со потполно права фризура. Бред Пит Тој беше тој што го постави трендот со својата половина коса и не можеме да го заборавиме ниту актерот Комплет Harington во неговата улога на Jonон Сноу во „Игра на тронови“.

Познат со долга коса и Мун фризура

Долгата грива изгледа стилски кога е дотерана и нема неуредно чувство. Постојат мажи кои знаат да го носат со елеганција и мајсторство и многу познати личности за кои не се труди многу. Бред Пит Скоро целата своја кариера ја посвети на носење одлична коса, со различни кроеви и должини, но секогаш покажувајќи колку убаво му изгледа со гордост.

Познати личности со долга коса

Џејсон Momoa Тој е скоро најпознат по долгата коса како актер и по водството на АгуаманКаде изветвена од сонцето е таа прекрасна сурферска грива со брановидна коса и руса светла. Крис Хемсвот е уште еден актер кој носи одлична коса каде воведе движење со т.н. нагласи. Хари Стајлс е пејач кој отсекогаш се определувал за својот урбан и лежерен стил со неговата неуредна и скалеста коса.

Познати личности со долга коса

Фризурата на Мун Тоа е многу карактеристична фризура на мажи со долга коса. Се истакнува по едноставниот начин на правење, но во исто време обезбедува елеганција и стил. Косата треба да ја соберете назад и формализирајте го со пунџа или двоен воз. Aredаред Лето е тој што се обложува на овој стил, да може да оди на работа или да оди по тепих.

Познат со сурферска фризура

Ние веќе споменавме Џејсон Momoa за неговата сурферска грива и овој стил се карактеризира со тоа што има средна или долга грива, лесна и брановидна коса. Неговата најприродна форма е кога руса боја е избледена од сонцето, но може совршено да се постигне во рацете на кој било стилист. Најдобар начин да го носите е природно и без обележување какви било линии, оставајќи природно да падне на страните и обележете го со малку мат гел.

Познати личности со долга коса

Остин батлер Својата сурфер коса ја носеше со сета гордост, приклучувајќи се на списоците на познати личности со долга коса. Неговата коса има фин и руса придонес, но обележана со сурфер и брановиден стил што ја прави да има повеќе текстура. Oshош холовеј Таа исто така долго време носеше долга коса во сурфер медиум, со многу интересен ефект на градиент. Не можеме да заборавиме на Дејвид Бекам со нејзините долги коси години кои поставуваа трендови и со златно руса боја.

Грижа да имате одлична долга коса

Не е потребно да се вложат големи напори за соодветна грижа, само бидете трпеливи и редовно се грижите. Перењето мора да се прави многу подобро на секои два или три денаАко може, избегнувајте секојдневно миење за да не го иритирате скалпот и да предизвикате сувост на косата.

Користете го вистинскиот шампон за вашиот стил на коса, дали виткана, права, првут, сува или мрсна. Исто така е препорачливо употребата на балсам за правилна хидратација. Кога ќе го користите, нежно масирајте го скалпот и исплакнете ја косата на крајот со ладна вода за да ги запечатите кутикулите. Конечно исушете ја косата туп коса со крпа.

Еднаш неделно се препорачува да се користи маска за поправка и давање поголема виталност. Кога давате последен допир на косата, можете да користите гел или восок, но не ги злоупотребувајте премногу овие производи затоа што тие се сушат и ја оштетуваат косата ако се користат многу.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.