Подароци: кожни производи

Сигурно веќе купувате Божиќни подароци и сте им го напишале писмото на Тројцата мудри, но ако сеуште се сомневате што да прашате или да дадете, во следните статии ќе ви дадам неколку опции. Многу е веројатно дека ако го следите блогот сте fondубители на модата и вие самите ќе се грижите за купување облека и додатоци, така што добивањето облека како подарок можеби не е она за што сте најмногу возбудени, иако добар предлог може да биде некои квалитетна или висока облека. Без целосно запоставување на модата, кожни производи може да бидат добра опција за подарок. Тоа е уште еден комплемент, и подобро ако е квалитетно, бидејќи на пример не ги менуваме и паричникот и кошулата. На сликата што е на чело на статијата, гледаме една од Предлози на Purificación García за А. многу елегантна, мажествена и квалитетна линија, со соодветна големина (помеѓу 30 и 60 евра). Лично, сакам чантата, паричникот или држачот за картички што ги носам да ги окупира што е можно помалку, но да можам да складирам што повеќе работи.

на подостапна опција може да се најде во Зара. Држач за картички, чанта и XL паричник, сè сјаен материјал, многу стилски. (Помеѓу 10 и 30 евра). Како чанта ми се допаѓа уште еден облик на Purificación García, бидејќи оној од Зара е наменет само за монети, а другиот модел овозможува поголема разноврсност во она што го чуваме во него.

на поексклузивна опција е оваа од Bottegga Veneta. Со кожна плетена потпис и во многу елегантна темносина боја. Две опции според вашите желби: XL паричник за носење на сите ваши картички, монети и сметки или помал паричник. Дали е така достапен во разни бои кои се движат од класици како црна и кафеава до посмели како зелена и жолта. Дојде време да го обновите вашето портфолио


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.