Подароци за млади мажи

Подароци за млади мажи

Да се ​​направат оригинални подароци за млади мажи воопшто не е тешкоЕдинствено е да ја знаете личноста на личноста и да паднете во обид да понудите нешто што ќе ви се допадне. Технологијата е дар кој триумфира над одлично, Мобилните телефони и употребата на Интернет предизвикаа овие додатоци вртоглаво да се зголемат над сите класици.

Не obstante, сè уште постои одличен универзум на алтернативи што сакате да ги имате кога сте млади. Други видови подароци може да бидат искуства, игри, мали патувања, спорт ... сите сигурно ќе го имаат својот шарм и со помош на нашите совети можете да имате неколку идеи за подароци за овие прекрасни млади луѓе.

Подароци за млади мажи

Безжични полначи

Безжични полначи

Имаме три исклучителни безжични полначи, а технологијата е сè поиновативна во правењето на нашите животи многу полесни. Првиот полнач се допадна затоа што е едноставен и не чини повеќе од 8 € и е компатибилен со сите уреди опремени со технологија за безжично полнење.

Вториот полнач е за мултифункционален часовник за полнач и идеално е да го поставите на маса покрај вашиот кревет или на работна маса. Може да се полнат до два уреди истовремено, едниот безжично, а другиот со USB кабел.

Третиот полнач е Bluetooth звучник. Таа е идеална за погодност да го поставите мобилниот телефон на неговата база и да можете да одговарате на повици преку неговиот Bluetooth. Оваа функција исто така ќе ви олесни да ја слушате омилената музика на вашиот мобилен телефон.

Потопен звучник за Bluetooth

Подароци за млади мажи

Дизајнот на овој звучник е модерен и младешки. Тоа е подарок што е корисен, бидејќи повеќе од еден од нас сака да се тушира ​​со музика во заднина. Совршен е за користете го под туш и не се расипува под вода, Содржи внатрешна батерија, така што е безжична и може да се полни преку USB. Неговиот блутут систем исто така ќе ви овозможи да ја слушате омилената музика од кој било уред.

Лупа за мобилен екран

Овој екран е идеален за зголемување на сликата на нашиот мобилен телефон. Станува сè почесто да се гледаат филмови, видеа или серии преку екранот на нашиот мобилен телефон и тоа може да му наштети на видот со тоа што ќе го присилиме. Овој лупа за екран ќе ги направи вашите очи да одморат многу повеќе.

Покелит: светла за тркала за велосипеди

Подароци за млади мажи

Овој подарок е оригинална идеја за украсување на тркалата на велосипед. За оние кои сакаат да спортуваат, нема да им пречи да го носат овој додаток на светла за да бидат повидливи навечер. Овие мали уреди се прикачени на краците на велосипедот и се вклучени. Со брзото вртење на тркалата ќе видите зрак светлина што ќе го направи видлив целиот обем на тркалото

Најмалиот мобилен телефон во светот

Изгледа како играчка, но навистина е вистински мобилен телефон. Има многу мали димензии кои не достигнуваат должина од 9 см и со прифатлива цена од скоро 20 €. Идеално е да се носи и да не зафаќа речиси никаков простор, дури може да се носи и во чанта. Сигурно ве потсетува на старите телефони од типот на Нокиа и е тоа Ги има сите основни функции што може да му бидат потребни на мобилниот вклучувајќи Bluetooth

Кино за двајца

кино за двајца

Сите сакаме филмови и имате неколку понуди преку Интернет за да купите два ВИП билети да уживаат во филмско попладне. Менито нуди можност за билет за филм со голема или средна потрошувачка на мени од пуканки со сода.

Искуства во Smartbox или Aladinia

Искуства

Овие две компании нудат преку нивните веб-страници искуства од секаков вид. Пакетите може да се земат од мали одмори за викенд, романтични вечери, возење во супер спортски автомобили, скокање банџи, скок со падобран, нуркачки искуства, рафтинг, активности во тунели за ветер, итн. Вие само треба да пребарувајте во вашата провинција за да откриете каков вид искуства се нудат да може да се подари.

Комплет за да направите свој пиво од вермут или занает

Комплет за да направите свој пиво од вермут или занает

Постојат пакети кои ви ги нудат сите потребни компоненти за лесно да направите свој пиво или вермут. Доаѓа во пакувања дизајнирани со внимателна презентација за да можете да го подарите, како и сите неопходни прибор и состојки за да го направите.

Комплет за нега на брада

Комплет за нега на брада

За младите луѓе горди на својата прва брада Тие го имаат на располагање овој оригинален подарок составен со потребните производи за да се грижат сами. Колку е веќе вашата идеја да подарите доаѓа со шармантна дизајнирана торба, со чешел, ножици и производи како што се: органски мелем за брада, масло збогатено со витамин Е и арганово масло.

Подарочни картички

Секако има бесконечни картички достапни за сите франшизи и апликации. Иако лицето на кое ќе му дадете е lубител на музика, го имате за претплата на Spotify. Ако сакате да уживате во филмови, можете да имате пристап до картички како Netflix или HBO. Amazón исто така спаѓа во овој необичен начин на давање картичка, да купи што сакаш. И за loversубителите на видео игри или апликации, Google Play или PlayStation Store не може да се пропушти.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.