Многу машки подароци за подобро носење во затвор

машки подароци за возрасни, да уживаат во карантин

Како се справувате со карантинот? Тие се комплицирани денови во кои се пропушта физички контакт, бакнежи, милувања и, да, зошто да не го кажете тоа: Сексот исто така е промашен! Особено ако сте личност која живее сама или нема партнер до вас.

За да се реши оваа ситуација, во денешниот напис ќе ви покажеме избор на машки подароци со кои ќе можете многу подобро да ги носите деновите на затворање. Тие се еротски играчки специјално дизајниран за нив и со кого можете да уживате во многу пријатно искуство.

Најдобри еротски подароци за мажи

Ако сакате да ги ублажите овие денови на карантин, ништо подобро од посета на една од најнапредните веб-страници за еротски играчки на пазарот: Разновидна. И тоа е дека тука тие имаат широк машки тим во која ќе најдете многу иновативни и возбудливи сексуални гаџети. Тука ги откриваме!

Мастурбатор за мажи со вибрации

Еден од машките подароци што можете да го направите за време на овој карантин е А. текстуриран мастурбатор на рацете што ќе ве натера да уживате во неверојатно искуство. Многу е лесен за употреба и, покрај тоа, можете да ејакулирате внатре затоа што се чисти брзо, за помалку од 1 минута. Можете да го контролирате интензитетот на масажата користејќи ги копчињата однадвор. Одлично уживање!

Машки мастурбатор во форма на вагина

Но, ако сакате да уживате во пореално искуство, ништо подобро од тоа да одберете друга еротска играчка која е совршена за мажите со најголема желба. Ние се однесуваме на мастурбаторите во форма на вагина што ќе ви овозможи уживајте во чувството на пенетрација. Тоа е најсовремен тренд кај машките мастурбатори бидејќи нуди а многу реално искуство. Додадете малку лубрикант, затворете ги очите и уживајте во неверојатна сензација.

Имајте јајце-мастурбатор

Друг производ што е совршен за задоволство кај мажите е Masturbator Egg од брендот Tenga, компанија која направи револуција во секторот за интимно задоволство со производи што дуваат ум. Овие јајца се направени со многу специјални материјали кои нудат а чувство на исклучително задоволство. Тоа е нов метод на мастурбација кој успева кај мажите и што треба да се испробате сами.

Пумпа за ерекција

И го завршивме овој преглед на највозбудливите машки подароци за да ви кажам за пумпа за цицање на пенисот што ќе ви овозможи да уживате многу посилна ерекција и, покрај тоа, ќе ви помогне зголемување на големината на вашиот невин член. Оваа пумпа е идеална за добивање на добра ерекција и исто така за одложување на ејакулацијата. Неговиот начин на употреба е многу лесен бидејќи треба да го вметнете пенисот внатре и да ја исцедите пумпата; Willе видите како членот се зголемува и во дебелина и во должина.

Како што можете да видите, има многу машки подароци што можете да ги направите за да уживате во повеќе вкусен и зачинет карантин. Изберете производи кои најмногу го привлекуваат вашето внимание или, ако сакате, посетете ја веб-страницата Diversual да најдат многу повеќе идеални играчки за секс за мажи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)