Како да побарате зголемување на платата?

зголемување на платата

После многу труд и посветеност, природно е да се тежнеете награда преведена во подобрување на платата. Понекогаш, зголемувањето на платата доаѓа како признание од самата компанија, свесни за човечкото богатство што го имаат меѓу своите редови.

Сепак, во повеќето случаи тоа не е случај. И тоа е кога ќе се допре пополнете се со храброст и побарајте заслужено покачување.

Во принцип, тоа е акција што мора да се изврши со ладна глава. Мора да подготвите стратегија и да ја спроведете чекор по чекор.

Некои упатства за барање покачување

Секој во компанијата е потрошен. Тоа е нешто што мора да биде апсолутно јасно. Сега, компанијата мора да знае дека нивото на посветеност, посветеност и професионалност што го нуди тој вработен кој бара зголемување на платата тешко дека ќе се најде кај друго лице.

зголемување на платата

 Бидете јасни за успесите и придонесите за компанијата. Рутината може да предизвика многу работи да се „нормализираат“ и да не бидат земени предвид во нивната соодветна мерка. Ако има извонредни достигнувања, ако сите цели биле исполнети, ако придонеси биле направени над вообичаеното, вреди да се направи список и да се покаже како аргумент. Добрите работи мора да се забележат.

 Мора да го проучувате пазарот. Секој работник мора да се смета себеси како давател на услуга и да го гледа својот работодавец како клиент кој му плаќа за тоа. Ако платата и надоместокот се под она што го поставува пазарот, има простор да се побара подобрување.

„Имам понуди ...“ Ова е една од најчесто користените „техники“. Ако се прибегнете кон тоа, тоа е затоа што понудата е реална, бидејќи ќе се случи една од двете работи: зголемување на плата или отпуштање.

Но, пред сè, мора да оставите впечаток на зрела и интелигентна личност. На барањето за покачување на покачувањето не треба да се гледа како обична каприц. Тоа е признание, исто така поттик, но никогаш не го покажувајте како уцена.

 

Извори на слика: Игнасио Сантијаго / Младите земјата на младите


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.