Закачување стил за мажи

Закачување стил за мажи

Ние веќе го знаеме пин-ап стил, тренд кој одбележа пред и потоа во 40-тите и 50-тите години, но дека сè уште има луѓе кои ја следат неговата нишка осврнувајќи се на овој тренд. Стилот Закачете се за мажите повторно да се измислуваат во овие години со таа обемна фризура на врвот на главата и кожени јакни со патенти.

закачете ги девојките секогаш искористете го овој стил за да бидете беспрекорни, отсекогаш биле жени кои ги пополнувале рекламните плакати. Нејзината убавина означува елегантно запросување, со елегантни фустани во нејзин стил, забавни фризури и скромна и природна убавина, но означува самодоверба.

Закачете ја историјата на стилови

Љубопитно е да се истражи историјата на Пин до „да се обеси“. Генерално овој термин беше популаризиран за сите оние луѓе кои облечен уметнички и провокативно, доволно за да се фотографира со камера и да биде насловна страница на многу списанија, календари, стрипови...

Жените се оние на кои најдобро се сеќаваме, со нивните сугестивни фризури, обележани усни и блед тен. Нејзината облека се издвојува по здолништата и панталоните со висок струк, деколтето и чевлите со високи потпетици. Се сеќаваш на нив со него заврши Кукла, од 1934. Дваесет години подоцна добива сила и жените се „подобро од чизкејк“ (подобро од чизкејк), и мажите не се ослободуваат од својот мал прекар, тие се говедска торта.

Начинот на облекување Pin up кај човекот

Мажот не престана да биде протагонист на оваа мода, бидејќи жената се истакна на сите илустрации. Денеска можеме да го препознаеме тој човек означен со синоним за облека, тетоважи и вкус за рокабили музика.

На фармерки или кожени панталони, секогаш означувајќи ја силуетата, како и остатокот од облеката. Маичките секогаш со тие фетиш бои, секогаш многу силна. Други многу неутрални како црно-бело или едноставно обични. Некои со винтиџ принт или некаква порака. Кошулите го обележуваат и неговиот стил, со карирани дезени и многу карактеристични бои.

Закачување стил за мажи

И не можеме да го заборавиме кожни јакни, обично црна, кратка на половината и вградена. Со сугестивни форми на вратот за да може да се крева и со типични патенти на различните страни и на рачките, дури и карактеристичната карактеристика на ременот со токи.

Фризури

Сигурно ние запомнете го стилот на Undercut, всушност тие имаат своја сличност, но и некои разлики. Истакнете ја таа долга коса со а одличен помпадур или долг тупе, каде да се користи машината за сушење и многу фиксирачки лак или екстремен фиксатор. Страните на главата се пократки, но без да бидат екстремни или избричени како во форма на Undercut.

Фризурата над главата е многу гломазна и создадете совршена комбинација со мустаќи или сугестивна брада, долга или едноставно кратка и уредна. Ените Тие исто така користат обемни форми, со многу нагласени топки, малку собрана коса и други пати пуштени и многу прстени на предната и горната страна. Марамите многу се истакнуваат кај жените, и по вратот и по фризурите, мажите се обложуваат и на марами во вратот.

Поврзана статија:
Како да се облекувате со стил

Тетоважи

Тетоважата е симболичен начин да се заврши овој стил. Обично се нијансирани со музички симболи, со морски цртежи и користат многу бои со облици на дијаманти, срца, цвеќиња и черепи.

Црна боја Исто така се издвојува, иако тоновите на боите му се главни. Цртежите може да се видат во рацете и градите Само со гледање на тетоважите можеме да видиме како е неговиот карактеристичен знак, пин-ап стил.

Закачување стил за мажи

Закачете го стилот против стилот Рокабили

Тие се две модни влијанија кои доаѓаат едно пред друго. Тоа е поради тоа имаат многу заеднички карактеристики и каде пин ап стилот влијаеше на неговиот стил во рокабили.

Исто како што иглата создаде стил на многу женски, наивни и забавни жени. Нивниот начин на облекување беше со висок струк, евазе здолништа до колена, потпетици со остри точки на крајот од стапалото и со кратки чорапи, изразени деколтеа и монтирани кошули. Покрај тоа, шминката е лесна, со многу обоени и обоени усни и многу нагласен ајлајнер.

Rockabilly започнува во 80-тите каде што девојките и момчињата имаат потврд и погруб тип. девојки носат многу кожа како мажите, сакаат црвено-црно, тетоважи, черепи. и тие се малку повеќе рокери, но без да стане така рокер.

пин-ап стил означи поголема релевантност кај жените. Тие станаа жени модели на фотографија и половина инсинуирајќи го откривањето, особено во времињата кога се водеа војни. Денеска Тоа е многу сензуално движење, каде што мажите и жените го следат неговиот тренд мешајќи делумно рокабилно, ние сигурно нема да престанеме да уживаме во неговиот став уште многу години.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.