Пет парчиња за прифаќање на Логоманија во 2018 година

Суичери од Гучи

Ако сè уште не сте ја прифатиле логоманија, 2018 година е одлично време да се закачите. И тоа е дека, далеку од губење на влијанието, сè укажува следната година ќе продолжи да се етаблира како еден од најважните трендови.

Следното е пет идеални парчиња за дајте стилски допир на логоманија на вашиот изглед во годината што треба да започне:

Дуксер

Гучи

Г-дин Портер, 890 евра

Гучи се најпосакувани (има многу познати личности кои не можат да одолеат на нивниот шарм), но Италијанецот е само една од многуте фирми што со огромен успех го запечатиле своето лого на оваа облека. Значи вие само треба да ја изберете омилената марка и да дозволите нејзината магија да делува на вашиот секојдневен изглед оваа зима.

маица

Balmain

Farfetch, 203 евра

Покрај тоа што даваат многу кул вибрации, маиците со логото со потпис се карактеризираат и со нивната разноврсност. Под јакна (бомбардер, моторџија или тексас) тие можат да дадат луксузен шмек на вашиот секојдневен изглед. Додека ако го комбинирате со блејзери и јакни за вечера тие ќе ви дадат секојдневен и современ допир на вашиот паметен изглед.

Чорапи

Balenciaga

Натпревари мода, 85 €

Скратењето на нозете на панталоните направи глуждовите во еден од фокусите на вниманието. Во овој контекст, не е изненадувачки што чорапите го живеат своето златно време. Цврсти бои, отпечатоци или логоа со потпис (како овие од Баленсијага) decide вие одлучувате кој стил е најдобар за секоја пригода. Погледнете ја локацијата на логото, ниско за да бидете сигурни дека не е покриено со панталоните.

Гаќи

Келвин Клајн

Источен Данец, 20.47 евра

Благодарение на долна облека со лого, добар дел од мажите ја прифатија логоманијата уште многу порано пред да биде тренд. Ако отсекогаш ви се допаѓало што вашите боксери, гаќи и боксерки го содржат името или логото на фирмата на појасот на добро видлив начин, сега има уште една причина да се обложувам на овој стил.

Џогери

Томи фармерки

Томи Хилфигер, 95 евра

Овие џогери од Томи ansинс (и воопшто, сите макси марки со лого за џемпери) ќе ви помогнат формираат многу XNUMX-ти и стилски секојдневен изглед следната година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.