Пет парчиња во стил на гроздобер за ова лето

Парчиња во стилот на гроздобер се одличен начин да се претворете го здодевниот летен изглед во нешто стилско и со личен допир.

И, тоа е дека, генерално, гроздобер допир се подразбира како демонстрација на поголемо познавање на модата. Наменети да предлагаат честа употреба, следните пет парчиња (или слични) ќе ви помогнат заокружете го опуштениот изглед оваа сезона:

Фахерти

Интернет-продавницата Г-дин Портер го нуди овој печатен костим за капење со прилагодлива врвка за влечење. Неговите тонови, кои имитира абење на сонцетоТие ќе додадат многу личност на вашиот изглед на плажа, ако сакате стил на гроздобер.

Reebok

Со дозвола на Vans Old Skool, XNUMX-тите Rebook Workout Plus во бела кожа е најкул класични патики што можете да го носите ова лето.

Маица „пријатели“

UO

Графичките тиси се безбеден облог кога станува збор за додавање на гроздобер допир на изгледот. Рок-бендовите секогаш работат, додека ако сакате бонус на оригиналност, разгледајте ги мотивите од XNUMX-тите (многу модерен) како, на пример, серијата „Пријатели“.

Zara

Капите се едни од основните додатоци за летото. Оваа сезона тие го прифаќаат винтиџ стилот преку излитени, избледени или избледени дизајни. со паузи, како што е случај со овој модел на Зара со везени букви од предната страна.

Balmain

Замената на вашите темно сини фармерки за светло сина или пригушена нијанса на бела боја навистина ќе го подигне вашиот стил во текот на летото. Овие моторџиски стил од Balmain исто така се носеле конвенционално. Додадете бела маичка со дезен (гроздобер или не), обични чевли (патики или чизми за работа) и очила за сонце за врвен летен изглед.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.