Четири начини да ги комбинирате јакните за патеки оваа зима

Јакна за патека

Јакните за патеки се една од облеките во машката гардероба што дава најмногу игра. Тие можат да ни помогнат да бидеме едноставни и пријатни, но и да им дадеме современ шмек на сарторијалните погледи.

Следниве се четири стилски комбинации со јакна за патеки што ве охрабруваме да земете предвид за оваа зима.

Јакна за патеки + пантолони за пот

Тренер 1941 година

Источен Данец, 240.28 € (палто со јакна)

Да почнеме со наједноставната опција. Придружувајте ја јакна од патеката со соодветни пантолони за суи и вашите омилени патики. Размислете за ветер, па дури и класичен капут, како трет и последен слој за горниот дел.

Јакна за патеки + Сарторијал панталони

Fendi есен / зима 2017-2018

Фирмите ги заменуваат парчињата од типичното машко одело со спортска облека, така што новите генерации ќе ја надминат својата неподготвеност за овие. Во последниве години видовме бесконечност на идеи. Фенди, на пример, е посветен на користете јакна за патека наместо кошула; Сарторијал панталони на дното и футуристички патики како обувки.

Јакна за патеки + фармерки

Страдивариус

Страдивариус, 29.95 € (палто со јакна)

Дајте им на типичните фармерки и дуксер изглед поинаков шмек заменувајќи го вториот со јакна од патека. Запомнете дека тие не се палто, па затоа е потребно да не се откажувате од вообичаеното палто.

Јакна за патеки + Класично палто

Бела есен / зима 2017-2018

Унијата на формалното со спортското е она што во моментов најдобро функционира за да се постигне свеж и современ изглед. Ставете го вашиот класичен капут преку јакна од патека. Размислете да го истакнете со избирање светли бои и носење јака..


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.