Пет espardeñas подготвени за градот

Еспардењас

Иако можеби за многу луѓе не се појавуваат меѓу суштинските парчиња лето, она во што никој не може да се сомнева е тоа еспардите се вистинска класика на жешките месеци.

Најчесто поврзан со годишните одмори, морето и плажата, овој вид обувки станува се повеќе и повеќе воспоставен секоја година. солидна опција и за градот благодарам дизајни подготвени за Град, како што следува:

Берлути

Италијанската фирма нуди модел многу верен на оригиналот, иако со рафинирани допири што ги прават компатибилни со паметни секојдневни погледи.

Кастачер

Castañer, експертски бренд во еспадрили, ги предлага овие велурни мокасини во стилот на Пени. Мекиот контраст помеѓу пастелно розовата, трендовска боја и плетеното јаже на ѓонот го прават тоа многу убав естетски модел.

Esprit

Фановите на Bluchers, имаат можност да им дадат летен пресврт за време на жешките месеци благодарение на моделите како овој. Чевли со врвки во стилот на Еспадрил, идеално за комбинирање со валани кошули и чинови.

Живанши

Givenиванши се обложува на урбаниот допир во овие еспадрили украсени со врежана starвезда, потписот на марката, кои многу потсетуваат на спортски обувки.

Zara

Формално иако многу оригинално. Такви се еспадрилите со двојни ресни и текстурирана површина од шпанскиот ланец Зара. Идеален модел кој, како Кастачер, е идеален за да го вгради чувството на слобода што го нудат еспадрилите на изгледот да оди во канцеларија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.