Пет додатоци за да го прославиме доаѓањето на убавото време со стил

Додатоци за пролет 2017 година

Пристигнувањето на убаво време е време да ги оставите зимските додатоци и да подготвите добар арсенал пролетни работи што ни помагаат да ги заокружиме нашите погледи за време на месеците што нè делат од празниците.

Следниве се пет додатоци кои сметаме дека се неопходни оваа година, и со кого ве покануваме да го прославиме (претстојното) доаѓање на пролетта.

Големи очила за сонце

Zara

Како што се зголемуваат часовите на сонце, носењето очила со заштитен филтер на леќите станува од суштинско значење за луѓето кои поминуваат многу време на отворено. Нашите омилени модели за пролет 2017 година се најмалку воздржани. Побарајте големи леќи и дебели рамки. Не биди срамежлив и за боите.

Шарени чорапи

Корги

Ние тврдиме дека носиме шарени чорапи цела година, особено за време на пролетта. Обичен или дезен, пастелни или живописни нијанси… Вие избирате како да ставите весел акцент на вашиот изглед, и официјален и лежерен.

Најлонски ранец

Остров Еверест

Во моментов, ранците се меѓу најкул додатоци. И не само за слободно време, туку и да одите во канцеларии со опуштени кодекси на облекување. Овој модел совршено го доловува несреќниот дух поврзан со пролетта, замена на кожа со најлон и типична црна боја за убаво светло сино.

Vивописни гравчиња

Zara

Кој рече плетените капи се само за зима? За време на пролетта, сè уште има простор за нив. Оваа година, одете на задебелени бои. Влезете во прекрасниот свет на блокирање на бои преку влезната врата комбинирајќи ја оваа портокалова гравче со маица од тигал.

Прилагодете ја облеката

Топман

Додатоците се одличен начин да создадете свој стил. И од таа гледна точка нема ништо што помага повеќе од прилагодувањето на нашата облека. Најмодерна техника оваа пролет се закрпи. Трансферот неколку што кажуваат нешто за вас или едноставно изгледаат естетски задоволувачки и ставете ги во јакните и фармерките.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.