Пет видови летни обувки што можете да ги носите со фармерки

Сандали со фармерки

Уште една година, време да се свртиме кон летни обувки за да избегнеме да ги зовриеме нозете додека одиме на запалена земја е пред пристигнување.

Следниве се Пет видови летни обувки што можете да ги носите со фармерки без никаков проблем, така што преминот кон топло време да не му наштети на вашиот секојдневен изглед.

Апостолки

Страдивариус

Сите сандали можат да се комбинираат со фармерки, од моделите со велкро до ракови, поминувајќи низ вкрстените модели. Освен флип апостолки и флип-апостолки, кои треба да бидат ограничени на плажа и базен.

Лофери

Гучи

Не сите мокасини се за лето или работат добро со фармерки. Принцтаун, како и порелаксираните дизајни, особено оние од велур, се сигурен облог кога станува збор за спарување со вашите омилени фармерки.

Еспардењас

Берлути

Чевлите со ѓубрива од јута работат многу добро со овој вид панталони, и со потрадиционалните модели и со оние што се резултат на мешавина од различни стилови, како што се блендовите од типот еспадрил.

Наутички

Zara

Општо земено, тие обично се комбинираат со чиноси и сарторијални панталони, но оваа класика не е ни најмалку на место со фармерките. Не заборавајте да ги носите без чорапи и малку да го засукате долниот дел од панталоните.

Патики

Converse

Лизганите модели, особено платнените, се идеални за лето и одлично се комбинираат со фармерки. За да ги одржите стапалата што е можно поладни, проверете дали не се лизгање на платноБарем тие се ниски и флексибилни, како, на пример, Converse All Star.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.