Петте основни парчиња од ова лето

Еспарѓаш Кастачер

Кога станува збор за избор на основните парчиња за ова лето, тоа го имаме јасно. Тие мора да бидат тренд, но исто така разноврсна и со потенцијал да се надмине оваа сезона.

Но, пред сè, летото мора да го има токму тоа: летен дух. Следните делови ги исполнуваат сите овие барања, па затоа и се одличен почеток за обликување на вашата гардероба во следните неколку месеци:

Кошула со отворена јака

Позната и како кошула со кубанска јака или јака од камп, оваа облека останува уште едно лето меѓу основните парчиња машка гардероба. Обичен, печатен или пижами, одлично одговара со чиноси, фармерки и шорцеви. Исто така можете да го носите под вашиот најдобар летен костум за многу свеж изглед подготвен за настани.

Сарторијален костим за капење

Тие се сон на секој lубител на добар фустан. Панталона што ја комбинира функционалноста на костимите за капење со елеганцијата на панталоните за облекување. Совршено вклопување, среден бут и без џебови, што го прави толку совршено парче да се натопи за да се формира паметен изглед за крајбрежјето или, зошто да не, и за градот.

Тркалезни очила за сонце

Zara

Не е важно дали сте во гроздобер, безвременски или повеќе сакате современи допири. Ова лето, модерните очила прифаќаат заоблени форми. Мазни линии на кои им подлегнаа познати личности како Johnон Ленон и подоцна Курт Кобејн.

Мохила

Гучи

Вклучувањето ранец во вашиот арсенал додатоци ова лето ќе ви го олесни животот многу повеќе кога станува збор за транспорт на вашите лични предмети. Исто така, ќе ви помогне да бидете модерни. И дали е тоа ранците се тренд. Суштинско парче за на плажа, планина или ако одлучите да ги поминете одморите во градот.

Еспардењас

Кастачер

Високо разноврсна, овој вид обувки е вистинско лето што мора да се има. И дали е тоа дава повеќе летни вибрации отколку патики и тие се бесконечно поелегантни од флип апостолки - што треба да бидат резервирани за на плажа и базен. Направено од различни материјали, платното ќе работи добро за секојдневен изглед, додека за порафиниран изглед, разгледајте велур и кожа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.