Персол или Реј-Бан? Вие избирате

Денес работата тргнува од гроздобер очила за сонце, конкретно на два иконски модели на две историски брендови. На едната рака, Персол ПО 714 со таа спектакуларна верзија во желка со сини кристали кои му оддаваат почит на Стив Меквин. Од друга страна, Реј-Бан Клубмајстор, со својата карактеристична рамка и со повеќе гроздобер естетика. Кои ви се допаѓаат најмногу?

[id анкета = "49 ″]


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе Мартин dijo

  Никогаш ги немав видено тие персол .. треба да ги видите и двајцата ... хехехех ... иако сум верен на реј-бан и го избирам клупскиот мајстор !!

  со почит !! 😀

 2.   Диор dijo

  Јас лично сум прилично строг во однос на тоа: авијатичарот и патникот секогаш Реј-Бан, за сè друго (овој случај на пример), Персол.

  честитки

 3.   јеро dijo

  Јас немам такви персол никаква врска со толку повторените и толку видени што тие воопшто не се истакнуваат

  Тие луѓе беа популаризирани од Сти Меккин во филмот, случајот на круната на Томас

  здраво

 4.   Гилермо dijo

  Имам Персол и го имам Реј Бан. Оптичкиот квалитет е ист (мислам, затоа што имам проблеми да ги разликувам обете - сепак, производителот на леќи е ист). И, во однос на двата модели, јас дефинитивно ги избирам двата, за нивниот извонреден квалитет, па дури и естетика. Потоа, секој има свој вкус во однос на тоа како одговара на лицето. Но, и двата се одличен избор.