Обучувачи за дополнување на вашата гардероба за пролет

Подолго време патиките станаа, за среќа или за жал, само уште една облека кога станува збор за облекување. Пред неколку години, кога целта на трчање чевли беше единствено да се трча, многумина беа луѓе кои исто така ги користеа за да одат со фармерки, облека што, како што сите знаеме, комбинира практично со сè. Но, веќе некое време, големите фирми ги прилагодуваа своите модели на мода и денес можеме да ги најдеме во широк спектар на бои, а да не ги спомнуваме различните модели достапни за секоја од нив.

Ако сте lубител на патики, но не можете многу да ги пронајдете боите или нијансите што најдобро одговараат на вашиот начин на облекување, во овој напис ќе ви покажеме три модели на патики со кои ќе привлечете внимание без сомнение, повеќе од што било заради неговата ексклузивност покрај впечатливите бои. Секако, тие не се тешки за спорт, па нивната главна цел е да го надополнат како да е класичен чевел.

Nike Air Force 1 Ниско светло цитрон

Започнуваме со моделот на американската фирма Најк, со Air Force 1 Low Bright Citron, чевли кои, како што покажува нивното име, ни нудат цитрусно жолта боја, со класична форма што го покажува глуждот.

Адидас ја поддржува опремата Royal Blue

Продолжуваме со германската компанија Адидас и моделот Royal Blue. Овој модел ни нуди класичен спортски дизајн без да се откаже од сјајните бои, како што е случај со оваа светло сина боја во целост.

Нов биланс 247 Спорт

Завршивме со класика на спортот, Bу Баланс 247 Спорт, и други спортски чевли по теренот класичен спортски формат на компанијата, во светло портокалова боја со лого со црн потпис.

Суперarвезда на Адидас

Суперarвезда на Адидас

Започна за прв пат во 1969 година, во тоа време зборот „Супер Supвезда“ немаше многу значење. Но, овој модел стана вистинска икона на Адидас, и прилагодување на текот на времето.

Nike air jordan

Nike air jordan

Славниот кошаркар на НБА Американец, создаваше автентичен стил. Како анегдота, мора да се запомни дека кога сакаше да направи скок во НБА, тој сакаше да потпише со Адидас. Тоа беше неговиот бренд, оној што најмногу го сакаше и оној што го користеше најмногу. Но, се случи Најк да биде пред претставата.

До 1984 година, Jordanордан се приклучи на Чикаго Булс и потпиша невиден договор со Најк, кој создаде линија чевли и облека за себе. Родени се првите Air Jordan.

Но, овие чевли дадоа уште поголема историја. Тие станаа многу познати затоа што Jordanордан беше казнет од НБА-лигата за непочитување на наметнатите прописи за боја. Меѓу нивните економски податоци, штом излегоа на пазарот постигнаа 100 милиони долари продажба.

Од година во година тие еволуираа и знаеме повеќе од 28 различни годишни верзии.

Слободен стил на Рибок

 

Su место со модерен директор во елегантна јакна од сива облека, и некои спортски чизми за воздух, преку реката Хадсон од Бруклин до Менхетн, е многу запаметен во рекламните медиуми.

Се работеше за Мелани Грифит, а филмот беше „Пиштоли на жена” Веќе во тие 80-ти можевте да ја напуштите салата и да одите на работа во спортот.

Рибок го лансираше овој модел, „Слободен стил“, стрза женски стапала, со многу мека кожа, лесна, тенка, со две велкро и закопчана форма немаа никаква врска со патиките од тоа време, пошироко, во темни и груби тонови.

На овој начин, ние сме сведоци на трансформација. Спортинг тие веќе не беа исклучиво поврзани со спортска активност, но носењето нив значеше да се биде на сртот на бранот. Тие беа вистинска револуција.

Најк Маг

Најк Маг

Овој модел на Најк имаше важни кинематографски препораки. Меѓу другото, затоа што тие се оние што многу Мајкл F. Фокс во „Враќање во иднината 2“. Овие митски патики обезбедија различни технолошки предности, како што е само-надуени, само-прилагодливи и други иновации.

Стен Смит- Адидас

Стен Смит- Адидас

Стана моделот Стен Смит најпродаваната тениска обувка во целата историја на Адидас. Најкласичната верзија на овој модел, таа се врати со својата вообичаена елеганција во 2014 година.

Стен Смит се етаблираше, на тениските терени и како уличен модел, како многу успешен модел на Адидас, вистинска икона од светот на спортот и модата.

Нов биланс 574

Нов биланс 574

Овој модел, симбол на оригиналност и генијалност, е роден во 1988 година како спој на два различни модели на брендот. Долго време, тие продолжуваат да го носат својот стил на секој што ги носи. Денес тие се достапен во повеќе од 80 различни нијанси и во различни материјали. Тие дури можат да бидат прилагодени и прилагодени на потребите и преференциите на секој клиент.

Тигар Оницука Мексико 66

Тигар Оницука Мексико 66

Оваа компанијата е конституирана од воен човек, ветеран од втората светска војнаТој, и голем аналитичар на придобивките од спортот. На овој начин и две години пред да започнат Олимписките игри во Мексико, тој ги дизајнираше овие кожени патики во стилот на Лимбер, први со вкрстени линии што ја карактеризираат марката.

Почетокот на брендот беше правење обувки за членови на локален кошаркарски тим.

Овие влечки, наречени „Мексико 66”, Беа многу години омилени кај професионалните и аматерските спортисти. Денес, 50 ​​години подоцна, нивните посовремени модели, комбинирани во различни бои, материјали и дезени.

Пример за моментална употреба на Мексико 66? Оние што ги носев Ума Турман во филмот „Убиј го Бил“.

Ле Кок Спортиф Милош

Тоа беа 80-тите години и марката на петел, Ле Кок Спортиф Милош, се пласираше на пазарот два модела на спортови, Турс и Милош. По успехот постигнат со овие модели, а нова гроздоберна колекција, што започна од најуспешните дизајни од осумдесеттите, за да се создадат иконите чевли во стил што би можеле да ги наречеме „ретро-тркач“.

Најк кортез

Најк кортез

Овие влечки беа направени многу познат во светот на кинематографијата. Се работеше за обувките што ги носев Том Хенкс, во филмот „Форест Гамп”, И со која се водеше целата земја, од брег до брег.

Тие се икона на улиците на Лос Анџелес во 1970-тите и 1980-тите, симбол на афро-американски и латино улични банди. Со возобновувањето на модата од седумдесеттите години, Најк Кортез денес се враќа во целосна сила.

Викторија Инглеса Платно

Во 2015 година, овој бренд наполни 100 години. Во времето на 70-тите и 80-тите тие беа широко користен во лето. Иако неговото лого еволуираше, естетиката останува иста. Тие се достапни во многу бои и се продаваат во повеќе од 40 земји.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.