Парчињата: Зара ни ги носи парчињата што ја обележаа машката мода

Најновиот едиторијал на Зара е и мал час по историја на модата. Шпанската фирма ни нуди стилски избор со клучни парчиња од минатиот век кои се целосно актуелни.

50-тите, 60-тите, 70-тите, 80-тите и 90-тите години се претставени преку облека, како што се костуми за чекирање, моторџиски јакни или обичен тексас. Проверете дали сакате ретро, гроздобер и еклектицизам.

60-тите години со своите карирани одела Тие беа една од инспирациите за новата машка колекција на Зара.

Причина што помина низ подеми и падови, но која секогаш остануваше таму, имуна на текот на времето. Сега Зара ги вклучува меѓу најважните есенски денови.

Од 50-тите и 90-тите години, Зара спасува моторџиски јакни и нео-панк јакниСоодветно.

Кожните јакни се тренд оваа есен, и во нивната најкласична верзија и украсени со столпчиња, лепенки или иглички - за да се проектира побунтовен став.

Последната деценија на 1990 век е претставена и со овој капут со токи со кој Зара нè превезува во Лондон во XNUMX година.

Од седумдесеттите години, Зара ги истакнува металните панталони од глам рок и печатените тексас елеци од берлинската субкултура од крајот на истата таа деценија.

Извор на инспирација за важните актуелни дизајнери како што е Алесандро Микеле, нео-панк стилот се враќа (иако никогаш не замина целосно) со обновени сили и во машката и во женската мода.

Зара предлага Проверени мантили со апликација на блејзери и леопард, чие потекло датира од 80-тите години од минатиот век, каде што сè не беше влошки за рамо и тренерки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.