Парфем за секој тип на маж

Изберете го парфем што ќе користиме не е мала работа. Од една страна, иако е личен избор, вашите мириси ќе уживаат и ќе го споделуваат оние околу вас. Затоа, кога барате мирис што најмногу ни одговара, потребно е да земете предвид неколку совети.

Пред да се стекне со мирис од суштинско значење е да го испробаме на своја кожа. Никогаш не треба да купувате парфем затоа што се сеќаваме како мирисаше на друга личност бидејќи на секоја кожа различно мириса. Да се ​​тестира a парфем најдобро е да го нанесете на рачниот зглоб и на свиокот на лактот, да почекате 15 минути и повторно да ја помирисате аромата. Само во овој случај можете да бидете сигурни дека тоа е мирисот што го барате.
El парфем мора да има директна врска со личноста на корисникот. Во моментов, има пет мириси мажествени кои се издвојуваат по нивната рафинираност. Меѓу нив човекот ќе го најде оној кој најмногу одговара на неговиот стил.

Најкласичниот може да се определи за класиката мирис de Loewe; Тоа е специјално издание на парфем создаден во 1974 година идеален за елегантен и дискретен човек. Следејќи ја оваа линија, Зегна интензивна Се одликува со неговата комбинација на мандарина и лимон, ориентални ароми и Chiaro.

интензивна зегна

Авантуристичките мажи можат да се свртат кон последното мириси de Дизел y Истражувач на поло. Мирисот на портокали е содржан во колби инспирирани од мензи за да преживеат во џунглата.
Оние што сакаат да заведат можат да изберат Ле Флер ду Мале од ан Пол Готје. Од своја страна, Виктор и Ролф предлагаат Противотров, Еден мирис ексцентричен што комбинира свежина, елеганција и сензуалност.

Човек, новиот парфем Келвин Клајн е А. мирис за секси и нервозни мажи. Непочитта е сè уште мотото на Хуго Бос. Хуго XY Се карактеризира со тоа што е провокативно и сензуално.

човек

Парфеми за секој вкус. Треба само да одвоите време да изберете да се препознаете преку мирисот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

21 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   перитони dijo

  Леле, сега те откривам, но ќе се вратам.
  Патем, јас сум многу верна и секогаш носам ист парфем со години. Во овој момент, јас поминав пред 15-тина години дека го поминував Д'ИСЕИ од Обединетите Арапски Емирати од Мијаке…… 15?

 2.   NewsG dijo

  Имам богата арома на шефот XY и многу секси ... Сакам да ја купам CK

 3.   Хуго dijo

  Колберт ноар го открив пред години, многу добро,
  Но, нешто повеќе сензуално, фино и меко, ќе ми се најде во 30-тите години, па барем една жена не заборава на мене кога ќе ја почувствува таа арома, ха
  прегратки,

 4.   Salvo dijo

  РАЗМИСЛУВАМ ДЕКА КУПУВАМ XERYUS ROGE ОД CHИВЕНЧИН. ОТКАЛНО ми е дека тоа сончеви зраци се навистина спектакуларни и дека е многу издржливо, но без да се биде волшебство, чудо од парфеми, но има ли некој? КАКО СИ ?

 5.   K.ин К. Сакс dijo

  Многу е точно она што го означува на почетокот, изборот на парфем не е нешто толку минливо или тривијално. Потребно е време и навистина мора да бидете многу трпеливи. Сепак, многу малку се зборува за елементите или компонентите што доаѓаат со машки парфеми. Без оглед на цената, некои парфеми практично траат онолку колку што е потребно за да се излезе од шишето. Од друга страна, постојат парфеми за различни прилики. Навистина нема ништо напишано или фиксирано правило што треба да се следи. За да купите парфеми, мора да бидете многу трпеливи за да варирате и да знаете кога да ги користите. Утринските емисии се многу различни од ноќните.

 6.   Оскар dijo

  Јас сум 17-годишно момче, сакам да знам каков мирис се препорачува

  1.    фантазија dijo

   Јас го препорачувам Дизел плус плус Оскар

  2.    Јован dijo

   Да се ​​започне класичната Каролина Херера!

  3.    Чао dijo

   препорачливо гориво за живот со дизел е долготрајна слатка арома, но многу секси е многу добро да се освојат девојки од XP

 7.   Парфеми од Човекот Келвин Клајн dijo

  Кој бара машки парфем и не знае од каде да започне, го препорачувам Човекот Калвин Клајн. Неверојатно е.

 8.   Агустин dijo

  Користам ултравиолетова боја на Пако Рабане веќе 3 години, тој е одличен, многу оригинален, интензивен и вкусен, за мене е најдобар, поздрав!

 9.   АРТУР dijo

  НИШТО КАКО „ESЕЛБАТА ПЛАВА“ КОЈА МИРИЕ РАБОТИ ОДЛИЧНО СО ДЕВОЈКИТЕ ОД ЕЦА И 3 ГОДИНИ. Јас сум 19 и тоа е супер цветен парфем ЦИТРУС СИЛНО, но светло со минување на часови, сè додека не стане уште повесело тон, и совет никогаш не ме промаши кога ќе го задржам девојчето со тоа што сум им ПАРФЕМ НА ВАШИТЕ ОБЛЕКА. Веќе тоа може да загрози многу, па немојте да правите ништо како да прскате добра количина на вашето дете, вратот, образите и добрата среќа на вашата девојка

 10.   Dj MarKeZ LauSeR dijo

  Јас сум lубител на добар парфем и без сомнение имам јасни три парфеми кои се неверојатни!

  Прво, без никакво сомневање, најдобро е:
  - 1 милион од Пако Рабан
  2-ри - Човекот Роча
  Трето - црни икс

  Се надевам дека ти се допаѓа особено 1 милион, чудна тетка што не ми рече дека мирисаш убаво кога го направив тоа. Поздрав

 11.   Даниел dijo

  Ле маж де anан Пол aолтие

 12.   Асилем dijo

  Здраво и добро, би сакал да видам каква цена има овој парфем HUGO XY?

  Плис Сакам да му бидам подарок на мојот дечко. Може ли да ми помогнеш да ја знам цената и каде да ја набавам?

 13.   принцеза dijo

  Сакате да знаете како да освоите навистина добро момче мора да разговарате со него кога тој ќе дојде во вашата куќа зборувате за тоа што чувствувате за него велите здраво навистина ве сакам ви велам денес ве сакам навистина ве сакам Не можам да спијам со твојата убавина, тоа е моментот на ВИСТИНА сакаш да ми бидеш дечко и ми вели ако веќе го имаш ако рече дека не продолжува да се обидува, пиши му loveубовно писмо и ти посакувам среќа

  среќа

 14.   фантазија dijo

  Долго време барав парфеми што ги користам, секогаш обидувајќи се малку од сите за конечно да ги добијам најдобрите и за мојот вкус ги препорачувам овие 3:
  1-ESЕЛБА
  2-ТЕПОТ
  3-Црни фармерки
  Неговите ароми се оригинални и многу заводливи!

 15.   maxi dijo

  Ле маж де anан Пол aолтие

 16.   Озелин dijo

  Здраво! Работам во парфимерија, многу е точно дека е најдобро да ги пробам на кожа.Се чини дека на мажите им се допаѓа повеќе слатко или агруми ... Јас сакам фина парфимерија, за мене е полесно да продавам жена

 17.   Озелин dijo

  Ако некој знае многу за фина парфимерија, би сакал да научам, благодарам!

 18.   Марио dijo

  Имам 50 години, каков мирис би ми препорачале да го користите дење и за време на викенди x ноќе