Парфем, зошто е толку важен?

Парфем од Антонио Бандерас

Затворете ги очите за момент и започнете да се сеќавате на арома дека таа жена имала околу вратот ... парфем тоа не е само а арома, но исто така и се сеќавам, карактеристика на личност па дури може да биде и квалитет зошто се разликуваш од останатите, сето ова може да се утврди со парфеми што ги користите.
Индустријата за ароми остава милиони, рака под рака актери y модели, тие користат Hоливуд како Мерилин Монро, Антонио Бандерас, Џенифер Анистон, Дејвид Бекам, Меѓу другите.

Мерилин го рече следното ... кога зборуваше за познатиот парфем de Шанел „број 5“ дека за спиење се покри само со неколку капки од тој мирис, иако понекогаш вклучував радио. Индустријата секогаш се користи Славна личност да ги промовираат и продаваат своите скапи производи.

Al суштината правилно не е само да се погледне повеќе привлечно но, исто така професионална, да можеме да постигнеме дека нашата арома е импрегнирана во меморијата на девојката што ја сакаме, ќе ни донесе многу задоволства. За жал, има малку мажи кои ги менуваат своите мириси дневно, недостаток на кокетство со почит до машки парфеми Секогаш беше вообичаено затоа што не се земаше предвид колку визуелното, ова ме потсетува на една фраза што не зборува за парфеми, но ми доаѓа варварски, тоа е од приказната: Малиот принц, Невидливото е од суштинско значење за очите,
откако ќе го почувствува арома на девојка, ние ќе ја гледаме на друг начин, бидејќи она што таа ни го соопштува со нејзината облека, изглед, коса и други, исто така ни комуницира со нејзиниот парфем.

Мерилин Монро и нејзиниот парфем Шанел 5

Антонио Бандерас тој беше скоро пионер во ова прашање. Во 1997 година тој влезе во бизнисот со Дијаволо и прифаќањето на пазарот беше толку големо што не се двоумам, две години подоцна, да го претставам Диаволо за жени. Во моментов, сопругот на актерката Мелани Грифит поседува Медитеранео, Дух Антонио Бандерас за жени; Антонио, Сино заведување за жени и Сино заведување за мажи.

A Дејвид Бекам Не помина многу добро, заедно со неговата сопруга започнаа „Една ноќ интимно Бекам„Но, не можам да го освојам пазарот.

Во Аргентина, познат Боксер во Кордоба Фабио „Ла мол“ Моли Претставив минатиот декември колонија наречена „Ла мол”Идејата за креаторот Марија Фурлан е, зајакнување на машка сензуалност инспириран од толку популарен и сакан лик. Боксерот ја претстави во програмата со најголема гледаност од Аргентина, ShowMach што е управувано од Марсело тинели, La Крт моли што учествува во „Танцување за сон„Не ми беше грижа да се шегувам на тоа и со парфемот во рака реков:“Само јас, кој малку се бања"

Што по Крт Не знаев за него парфем е дека освен што е бизнис, тоа е многу важно. Затоа што? Бидејќи освојува, заведува, се за loveубува и секогаш создава трајно сеќавање на оној што го носи.
Парфем на Аргентинецот, Кордоба, Фабио „Ла мол“ Моли

Преку: www.perfumeshombre.org


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)