Најдобри парфеми за мажи

најдобрите парфеми

Сите сакаме да мирисаме добро за да имаме висока самодоверба и да привлекуваме жени. Сепак, многу пати не знаеме каков парфем да избереме и дали ни се допаѓа мирисот или на другите. Па, не грижете се за тоа повеќе, бидејќи во овој пост ги собравме најважните карактеристики што мора да ги има парфемот за да биде добар и најдобрите парфеми за мажи.

Дали сакате да дознаете повеќе за парфемите за мажи? Продолжете да читате.

Карактеристики на добар парфем за мажи

најдобри парфеми за мажи

Маркетинг кампањите понекогаш нè залажуваат, така што основниот фактор во кој гледаме е цената. Скапиот парфем не мора да биде добар парфем. Постојат и други основни карактеристики кои можат да послужат како водич за подобро разбирање на идеалниот парфем.

Мирисот на парфем не е ништо друго освен комбинацијата на сите екстракти што се мешаат заедно со алкохолот ни дава добра арома. Пропорцијата на коктели и алкохол е нешто условно за да се измени мирисот што го сакаме во секое време. Затоа, сакаме да користиме мирис кој привлекува жени и кој секому го сака.

Кога одите да купите парфем, започнете со откривање на тој мирис што ве дефинира. Тоа е, мирисот што мислите дека е оној што треба да го почувствувате. Не паѓајте на презентацијата за маркетинг на контејнери за парфеми, бидејќи пакувањето може да има добра презентација, но мирисот не се вклопува со вашиот стил. Испробајте го парфемот на вашата кожа, почекајте неколку секунди да се проветри и помирисате.

Употребата што сакате да ја дадете на парфемот е исто така важна, бидејќи ако го сакате за ден или за ноќ многу се менува. Ако станува збор за парфем дневно, мора да мислите дека токму тој мирис ќе зборува за вас и ќе биде дел од вас пред лицето на другите луѓе. На пример, во канцелариска работа, ќе поминувате многу часови опкружени со истите луѓе на дневна основа. Исто како што мирисате на други луѓе, па дури и ги препознавате по нивниот мирис, и тие ќе ве почувствуваат мирис.

Затоа, важно е да го изберете мирисот што ве дефинира најмногу.

Најдобри парфеми

Откако ги дознавме карактеристиките што треба да ги има вашиот идеален парфем, ќе ги видиме најдобрите парфеми за мажи.

Dior Sauvage од Кристијан Диор

Dior Sauvage од Кристијан Диор

Овој парфем тоа е привлечно за сите жени воопшто. Со оваа арома можете да оставите трага каде и да одите. Сигурно, ако продолжите со овој парфем, ќе добиете многу пофалби за тоа колку добро мирисате.

Ralph Lauren Polo Blue Eau de Parfum од Ралф Лорен

Ralph Lauren Polo Blue Eau de Parfum од Ралф Лорен

Ова е парфемсовршено корисно за секој ден од годината. Можеби е ова за кое разговаравме и можете да го користите на дневна основа. Благодарение на оваа арома, сите сигурно ќе ве запомнат со пријатна насмевка. Во својот мирис има интензитет што совршено комбинира помеѓу меко и слатко. Мирисот е потполно машки и ќе направи вдлабнатина кај оние што ве мирисаат.

Еден милион од Пако Рабан

Еден милион од Пако Рабан

Не се пронајдени производи за впечатливиот телевизиски оглас што го има. Оние кои го користат можат да дадат арома на рози која се комбинира со цимет и кожа. Тоа е прилично добар мирис кој може да биде корисен во текот на целата година.

Ле Мале од Jeanан Пол Готје

Ле Мале од Jeanан Пол Готје

Овој парфем Совршено е да ги задоволите сите жени без оглед на возраста. Контрастот помеѓу топла арома и мажественост ќе ви даде голема важност во однос на остатокот од мажите. Така ќе можете да привлечете повеќе внимание.

Calvin Klein Ck One

Calvin Klein Ck One

Не се пронајдени производи доста позната од општеството и многу омилена кај жените. Тој е најпродаваниот парфем во историјата. Аромата што ја има може да се користи во секоја ситуација. Означува поинаква точка во тоа кој го носи.

Кул вода од Давидвоф

Кул вода од Давидвоф

Таа е една од најинтензивно како арома. Оние кои го користат ја сакаат слатката арома што ја остава зад себе. Тоа е машки и секси мирис совршен за жените да уживаат во вашиот мирис додека разговараат со вас.

Ерос од Версаче

Ерос од Версаче

De Не се пронајдени производи Можеме да кажеме дека тоа „ве прави повеќе маж“. Неговиот живописен и опоен мирис ве прави вашето совршено оружје за да успеете во кој било настан. Има прилично избалансирана арома што може да се користи во секое време од годината.

Acqua di Gio од Giorgорџо Армани

Аква ди Гио од Giorgорџо Армани

Уште еден од парфемите идеално за жените да сакаат да знаат за вас. И, овој мирис многу ги привлекува бидејќи има мешавина од цитрус и слатки. Овој мирис е совршен за да се истакне во области каде што има многу луѓе.

Крал на заведувањето од Антонио Бандерас

Крал на заведувањето од Антонио Бандерас

Ова е добар парфем да се започне во овој свет. Има машки мирис што го исполнува просторот каде што е.

Оној од Долче и Габана

Оној од Долче и Габана

Уште еден од парфемите добро познат од телевизиските реклами. Не е ефтино, но вреди да се плати трошокот бидејќи со оваа арома можете да привлечете илјадници жени кои ќе се свртат за да видат кој поминал покрај нив.

Како да го изберете вашиот парфем

карактеристики на парфем за мажи

При изборот на вашиот парфем мора да запомните дека мирисот им помага на другите луѓе да се сеќаваат на вас и не само на вас, туку и на местата каде сте биле и на луѓето со кои сте биле. Многу е вообичаено што, кога гледате личност, да се сеќавате на нив по нивниот мирис. Затоа, овој мирис е она што ќе им помогне на другите се сеќавам на вашата единствена и опојна арома.

Се чини нешто едноставно на прв поглед, но важно е да се земат предвид видот на кожата, најпосакуваните вкусови, ако имате алергии или видот на аромата што ќе ја добиете. За многу луѓе еден вид мирис може да биде многу привлечен, додека за друг може да биде многу досаден.

Сумирајќи, основно е да не купувате набрзина, ако не ги земете предвид сите фактори и да ги пробате парфемите еден по еден, сè додека не го пронајдете оној кој ве дефинира најмногу.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.