Очила Lacoste Sport Magnet

Фирмата Лакост ја проширува својата понуда за очила со нови модели на нејзината линија „Спорт магнет“. Сега кога пролетта е пред аголот, ви претставуваме еден од theвездените модели на новата колекција, оригинална рамка во спортски стил, која комбинира метал и ацетат.

На прв поглед, тие може да изгледаат како најчести очила, но нивната оригиналност лежи во храмовите. Тие кријат тајна, содржат а магнет обезбедува совршено вклопување. Прачката може да се лизне назад благодарение на нејзината гумена заштита се додека не биде вистинската должина за секоја личност.

Новите очила ќе бидат достапни во вкупно шест комбинации на бои: црна со темно сиви кристали; сива со сиви дипломирани кристали; бело со сјајни сини или сребрени леќи; хавана со зелени леќи; сина со постепено сива и црвена со кафеаво стакло. Тие ќе бидат пуштени во продажба по цена од околу 130 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Николас мандиола dijo

  Може ли да ги набавам во Чиле?

  1.    Белен Гранадо dijo

   Очилата се од минатата година, но ако имате дистрибутер на Lacoste во вашата земја, најдобро е да ги прашате. Среќа!