Очила за сонце Арнет, есен-зима 2010-2011 година

Крајот на летото не значи запирање на нивната активност за брендовите за очила за сонце. Ништо не е подалеку од реалноста. Фирми како Arnette se ставете ги батериите за есен лансираше нова колекција со модели за сите вкусови-

Колекцијата есен-зима 2010-2011 на Arnette се состои од девет нови рамки во различни бои, изработени од материјали како што се пластика, најлон или лесна легура на метал. Леќите, во висококвалитетен поликарбонат, за заштита на очите од УВА зраците.

Во колекцијата можеме да најдеме очила спортски, ретро-инспириран или повеќе класичен во дизајнотДа не зборуваме за иконскиот модел Авијатор, кој оваа есен повторно ќе се појави на земјата.

Сите девет модели (Barn Burner, Bluto, High Life, One Time, Heist, Full House XL, Hold Up, Wolfman и The Crawfish) доаѓаат во широк спектар на бои. Од најкласичните тонови (црна, бела или Хавана), до највпечатливите бои, полн со животни тонови како што се зелена, сина или метална боја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   jесика Руиз Васкез dijo

    Тие се многу убави и би сакал да ми ги испратам новите колекции

бул (точно)