Очила за сонце погодни за обликот на твоето лице

на gafas de sol ќе стане суштинско надополнување во нашата Изгледа во натамошниот текст. Се разбира, исто како што купуваме некоја облека или друга во зависност од тоа како ни одговара, со очилата мора да го сториме истото. Фатално е кога луѓето носат очила кои воопшто не одговараат на нивното лице.

Ако мислевте дека да изберете некои gafas de sol Беше едноставно и не беше потребно ништо да се земе предвид, освен фактот дека… „Ми се допаѓа овој модел, ја сакам оваа боја“, многу погрешивте. На форма на лице, вашата фризура, па дури и бојата на косата, влијание дека некои очила се посоодветни за вас од другите.

Така што оваа година никој не греши со gafas de sol што да избереме, да видиме што се најсоодветен според обликот на лицето.

Квадратно лице

Квадратните лица имаат силна, обележана вилица и широки јагоди. Со такви силни и тврди карактеристики, мора да најдете рамнотежа со помали очила со заоблениот долниот дел на леќата, како што е патувач, А стил на авијатичар.

ASOS

ASOS

Тркалезно лице

Ако го имате округло лице, ефектот што треба да го постигнете со очилата е највисоката можна дефиниција. На квадратни очила Тие ќе бидат вашите најдобри сојузници за образите да ви изгледаат потенки. Секогаш избегнувајте заоблени форми.

Овално лице

на овални лица тие се најблагодарни кога станува збор за избор на очила за сонце. Можете да изберете секаков вид на очила, бидејќи сите ќе одговараат совршено на вашето лице. Секако, избегнувајте очила кои имаат многу ниски и издолжени леќи.

Дијамантско лице

Лице во форма на дијамант? Да, тоа се лица со малку широко чело, широки јагоди и многу дефинирана и потенка брада. Ако имате лице со облик на дијамант, На gafas патувач тие се вашите најдобри сојузници.

Дали веќе знаете кои се вашите идеални очила?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   гостин dijo

    и персол ???