Откријте ја колекцијата ГАП Шпанија за него

Машка мода на ГАП

Со доаѓањето на есента, времето на промена на гардероба, придружено со нови трендови во машка мода есен-зима 2021-2022 година.

Во вестите што ги предлага фирмата ГАП во неговата машка колекција, можеме да најдеме некои од новите трендови во ропа пред хомбре да се земат предвид во машките стилови на оваа нова сезона штотуку инаугурирана.

Главни алишта и текстури

блузон за мода јаз

Во врска со видот на облека и текстури, оние што најмногу газат се следниве:

 • Тексас Дојде со сила да остане и продолжува да биде еден од најбараните трендови. Не плашете се да комбинирате неколку тексас облека едни со други. На пример, фармерки со тексас јакна или кошула.
 • На плетени столбовиИ со долги ракави и со кратки ракави, тие се претставени како новина што ќе гази напорно оваа сезона. Совршена опција за комбинирање со тексас, папучи или волнени панталони.
 • На поместени елеци Во најчистиот стил од 90 -тите, тие се уште еден тренд што треба да се разгледа.
 • на проверени кошули и јакни тие никогаш не заминаа. Се користи правилно како кошула или, избирајќи да го користите како шармант, преку обична маица или преку фино плетено џемперче.
 • На Кинески панталони Во комбинација со с everything и кои ни даваат широк спектар на можности при креирање на нашата облека. Од покласични комбинации со чизми до глуждот или чевли со врвки, до поризични облеки, во кои можеме да додадеме патики или спортска чизма, за да му дадеме на нашата облека поспортски воздух.
 • на кошули, со или без качулка, и во комбинација особено со кино, тексас или џогери.
 • Можете исто така да изберете да вклучите а капа за лого, нешто што, треба да ризикувате да го вклучите во речиси секој стил што сакате да го дадете поинаков и посебен.

Најмодерни бои

јаз кај модниот човек

Што се однесува до боите, треба да се земат предвид два основни клуча за да се постигне помодерен стајлинг оваа сезона:

 • На плетени џемпериСовршен за заштита од студ, повеќе не доаѓа само во неутрални тонови како бела, црна или сива боја. Но, оваа сезона, конфигурацијата на машките гардероби, исто така, ќе вклучува мал ризик, вклучувајќи скокачи од секаков вид. поживописни бои, во моноколорни тонови.
 • На бои кои се претставени како доминантни оваа сезона тие се камилата и црвеното, во сите негови нијанси, вклучително и гранат или вино. Нешто што го видовме во предлозите на дизајнери на машка облека на сите подиуми. Совршен за облека како што се панталони, јакни, палта или јакни за облекување. Бојата на камилата не е боја што одговара на сите, поради големото оптоварување со топол пигмент. Осигурајте се дека тоа е боја што ви одговара, инаку, подобро е да се одлучите за друга боја со која се чувствувате поповолна.

Како да црвена боја, би бил важен клуч за да го комбинирате без да бидете премногу светкави изберете комплетна облека во неутрални тонови и додадете ја црвената или вермилионската облека во стилот. Без разлика дали станува збор за панталони, јакна или кошула.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.