Како да останете стилски на 40 степени и да не умрете (од топлина) обидувајќи се

Примарк лето 16 (5)

Високите температури го отежнуваат животот кога станува збор за облекување. Факт е. Сепак, тука ви покажавме дека не е потребно да изгледаме како да одиме на плажа за да бидеме кул. Да се ​​остане стилски на 40 степени е можно, така заборавете на врвовите на резервоарот и флип апостолки.

Подвижни кошули, широки панталони, невидливи чорапи и обувки што дишат. Тоа е начинот да се оди за да не се спуштиш за елеганција во најжешките денови.

Доколку се обложувате на воил, ленени или сатенски кошули, ќе комбинирате свежина и елеганција. Важно е дека вратот не е висок. Побарајте јака од мандарина, отворена јака или мала редовна јака за да ја задржите областа на тилот чиста.

Променете ги шорцевите за џогери за фустани, фармерки и широки летни чинови. Спречете ги да се залепат на вашата кожа со прави или стеснети модели на сечење. И не заборавајте да ја превртите полите два или три пати за да ги задржите глуждовите вентилирани (и да изгледате кул).

Бесконечно повеќе стилски од флип-апостоите (иако тоа не е многу тешко) и исто толку удобно, овие три типа обувки не можат да изостанат во вашата решетка за чевли за летото. Зборуваме за сандали, еспадрили и наутички. Првите две опции ќе ви овозможи без чорапи (што ги одржува стапалата многу ладни) без да оди во крајност премногу опуштена. Што се однесува до наутичката, идеалот е да ги ставите добар пар невидливи чорапи, иако тоа тешко влијае на вентилацијата на стапалото.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.