Освежителни парфеми за ова лето

парфеми

Летните денови се синоним за одмори, сонце, песок и море. Е релаксирано и понекогаш неформално време.

Тоа не значи дека занемаруваме некои од нашите основи, како што е секогаш облекување и убаво мирисање. Идеалните парфеми за лето можат да ни помогнат да понудиме, во нашето социјално опкружување, изглед и присуство што ќе направи разлика.

Кои парфеми го ладат летото?

Јаглерод од Луна Роса

Овој мирис на Прада претставува рамнотежа помеѓу свежината и невиноста. Грубоста на каменот е придружена со топлината на живите ароми на летото.

Врвни ноти од цитрус, постепено надополнети со есенции од јаглен, лаванда, метал и некои водни точки.

Понуда долга издржливост и проекција, многу важни фактори кои треба да се земат предвид во деновите на поголемо потење.

парфеми

Парфем со широк опсег на старост, внатре шише со класични форми на италијанската куќа.

Домашен спорт 2017 година

Од 2008, Home Sport by Dior беше еден од омилените мириси кај мажите на поголемиот дел од светот. Како и целата машка линија на парфеми на француската куќа, таа е синоним за виталност, енергија и сензуалност.

 Изданието од 2017 година е дизајнирано да кои тренираат и уживаат максимално во текот на долгите сончеви денови, но без никогаш да ја изгуби елеганцијата.

неговата ароми со силно присуство на цитрус (портокал и лимон), кои му даваат место на срцето од пиперка и орев.

Црвено екстремно поло

Според неговите креатори, ова е парфем дизајниран за мажи без страв.

Почнувајќи со портокалови ноти, срцето покажува а арома што предизвикува чувства на свежо, свежо мелено кафе, надополнет со есенција од дрво од абонос и какао.

Верно на машкиот стил на полот на Ралф Лорен, тоа е идеален за ноќно излегување во летни ноќи.

Хром чисто Азаро

Уште една класика што се разгледува, натоварено со цитрусни белешки дизајнирани да служат како освежување во топлите денови.

Покрај тоа, тој предлага мешавина од традиционални елементи со модерни емисии.

Тоа е разноврсен мирис, како во можностите за негова употреба, така и во возрасниот опсег на јавноста.

Елеганција, интензитет и софистицираност, сите во едно шише.

 

Извори на слика: Punto Fape / Diario Extra


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.