Оригинален пингвин, магијата на пингвинот

Да! Не сте збунети, TenerClase не издаде фирма за облека. Денес треба да зборуваме за американската фирма Оригинален пингвин дека од 50-тите години е задолжен за облекување на најнеформалниот човек. Неговиот стил не потсетува на човекот со тоа време допир на едноставност, како и модерен.

Вашиот столбови и пред сè, неговиот везен пингвин тие ја прават оваа куќа непогрешлив. Неговото мото „Изгледајте остро од глава до пети“ (изгледа убаво од глава до пети - да, тоа не е буквален превод, но изгледа подобро -), нè потсетува на таа криптична елеганција на мажите од 50-тите години на минатиот век.

Овој бренд им се придружува на многуте постоечки во подобрувањето на своето лого и играњето со него, како што се Фред Пери, Скалперс, Лакост, Лајл и Скот, Италијанецот Пол и Шарк или „крилестиот“ Холистер.

За оваа пролет-лето 2012 година, тие предлагаат облека многу 50-ти, во комбинација со повеќе актуелна облека. Пастелни бои за панталоните и хедонични отпечатоци на кошули со добро познат пингвин на повидок.
Рече тоа, дали се гледате со пингвин во влечење или повеќе сакате други марки?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Лукас Гарсија dijo

    Почитуван Пастел 🙂 Ми се допаѓа новата колекција, многу пролет, јакната и поло кошулата веќе треба да бидат во мојот плакар