Она што НИКОГАШ не треба да го комбинирате

На барање на наши читатели од група на ФејсбукДенес ќе разговараме за модата, но земајќи ги предвид оние совети што треба да ги земете предвид при облекувањето.

Две лошо комбинирани облеки можат да ни дадат лош резултат и да не го постигнат посакуваниот изглед. За да не ви се случи ова, мора да го следите нашиот совет.

Денес во HCE Talkе зборуваме за оние комбинации на кои ни е забрането кога станува збор за облекување. Имајте ги на ум!

 • Карирани и риги: два модела што не можат да одат заедно. Истото се случува со точки и цветни дезени и плоштади. На пример: карирани панталони и кошула во риги. Најхармонично е да носите печатена облека заедно со обична.
 • Облека од различни сезони: Лоша идеја е ако сакате да комбинирате летна облека со зимска, со причина модните индустрии создаваат облека за двете сезони. На пример: волнен џемпер со сандали.

 • Различни жанрови: постојат одредени жанрови кои не можеме да ги споиме. На пример: волна со конец, со многу антагонистички текстури.
 • Ефтина облека со скапа облека: Скапа облека лесно се забележува и идентификува и ако ја носите со друга ефтина облека, контрастот ќе се забележи многу. Заштедете скапа облека за специјални прилики и користете поевтина облека за остатокот од денот.

Ова се класичните грешки што не треба да ги правите ако сакате да се облечете со стил.

Дали имате други грешки што обично се прават при облекување?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ernesto dijo

  Многу добар совет. Немав идеја за текстурите, па ќе мора да ја запомнам, се надевам дека памукот ќе земе со сè, бидејќи тоа е она што го имам најмногу.

  Друга грешка што мислам дека е честа кај мажите е да носат облека XL без да бидат тоа, можеби тоа го прават за удобност.

  Поздрав, одличен блог.

 2.   DAVID dijo

  Не се согласувам многу со објавата, прво поради тоа колку е оскудна бидејќи темата ќе даде многу редови, а втората поради содржината. На прво место, комбинирањето на скапа облека со поевтина нема смисла затоа што фармерките армани се совршено комбинирани со маица Зара, на пример, или поло маичка Бос (кои не се и најскапи) со фармерки Jackек. добро, не знам дека би имал илјада примери. Можеби комбинацијата на цвеќе со плоштади или ленти е малку поточна, но зависи од тоа кои цвеќиња, кои ленти и кои квадрати.
  честитки

 3.   среќа dijo

  Мислам дека белешката е многу добра, оставам неколку коментари во врска со она што не е комбинирано и што мислам дека мора да се земе предвид.
  1) Кога ги комбинирате боите и дизајните од различни сезони, мора да ги имате предвид брендовите, не можете да комбинирате спортски комплет со облека од различни брендови (чевли на Пума, маичка на Најк, панталони Адидас) затоа што секоја марка има свој стил и логото што ги идентификува и мешајќи ги не изгледа многу добро.
  2) Во врска со чевлите за костум, мора да се земе предвид дека тие мора да одат според костумот што се користи, не можеме да комбинираме класично одело со модерни чевли.

  добро, ова се некои коментари кои според мене треба да ги земеме предвид. Се надевам дека Ви се допаѓа.

 4.   Маркос dijo

  Ништо. Ако сум претставителен, сè е во ред. Стилот е наметнат од мене.

 5.   Фелипе dijo

  Нешто дополнително е што бојата на ременот и чевлите е иста, особено кога се облекувате официјално.

 6.   @ntonio dijo

  Ставот носи повеќе од кое било одело .... Јас сум тотално палата ... хахаха