Означете го Heuer Formula 1 Indy 500, часовник со високи перформанси

Како највисоката категорија на автомобили, каде што барањата се екстремни и секое движење бара апсолутна прецизност, компанијата Tag Heuer знае како да понуди луксузни производи направени со најголема деликатес.

Јасен пример за ова е часовникот Означете го Хеер Формула 1, што обезбедува застрашувачки спортски функции во комбинација со апсолутни луксузни одлики,

Движењата се изработени од кварц, прилагодување на функциите на хронографот и последователни пати со поделен втор рекорд.

Неговите материјали вклучуваат обвивка направена целосно од челик и а сафир кристал што обезбедува многу висока отпорност на удари и гребнатини.

Рамката е титаниум со систем TAG Heuer Easy Grip, што додава големи борби, обезбедувајќи не само удобност, ако не заштита до часовникот.

Во врска со безбедноста, затворањето беше направено со двојна безбедносна брава, со прилагодување на должината и продолжувањето.

Можеме да избереме ремен од гумена боја или нараквица од челик, сметајќи во последниот со систем на брава ардилон.

Постојат три различни модели:

Повеќе информации : Tag Heuer


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Xavier dijo

  Не можам да се справам со овој Tag Heuer, ми изгледа ужасно.

 2.   Јави dijo

  Тој е еден од најубавите часовници што сум го видел без сомнение. Совршено одговара на класата и елеганцијата на Таг, со тој допир на спортски дух што сакаа да го подобрат за да ја одбележат легендарната 6-часовна трка во Индијанаполис.

 3.   Роберто dijo

  Здраво, го имам овој модел / го купив во Европа и можам да ве уверам дека е со трезен устав, лично не ми се допадна идејата за ознаки, бидејќи ги најдов малку груба со таа рамка .. ... но кога го имав овој модел во моите раце ... тоа е нешто друго. Јас го препорачувам со затворени очи, лентата се прилагодува нежно на зглобот, работата на случајот е брилијантна, вистинската големина, не е часовник што привлекува многу внимание, мислам со ова за тоа како можат да станат наметливи некои модели од други брендови кои врескаат цел живот колку се скапи, не, ова не се случува со овој модел, туку произлегува од финиш со толку добар вкус што совршено може да биде од секојдневна употреба, а истовремено и во посебни прилики, бидејќи одржува во совршена рамнотежа присебност, елеганција, со спортски допир што го прави / според мој вкус / часовник што мора да го видам ... добро како само обележувачот знае како да го направи тоа.

  честитки.

 4.   Родриго ериза dijo

  добро !! Го имам и го препорачувам и имав среќа да имам неколку добри часовници, а убедливо ова е за секојдневна употреба.

 5.   Jeanан Филип dijo

  колкава е цената на овој часовник ???? Многу е убаво и ме интересира да ја знам новата и користената вредност! Ви благодарам