Реј Бан Wayfarer ограничено издание

Моделот за очила за сонце на сезоната, легендарниот Реј-Бан Wayfarer, сега се претставени во А. нова ексклузивна колекција специјално дизајнирана за колекционери. Колекцијата со ограничено издание „Ray-Ban Ultra Wayfarer“ е составена од 7.000 нумерирани и ексклузивни единици ширум светот.

И, што е ново во врска со овие Ray-Ban Wayfarer? Па, иако овој нов модел продолжува да ја задржува својата оригинална форма, неговата ексклузивност лежи во луксузните материјали со кои е произведен. Направени од ацетат, тие имаат 24-каратни апликации од бело злато на храмови и шарки.

Ова ограничено издание Goе се најде во продажба во декември по цена од 350 евра на некои избрани продажни места. Проблемот е во тоа што ќе бидат продадени само 7.000 единици, од кои половина со зелени поларизирани леќи, а другата половина со поларизирани леќи од 24 каратно злато.

Преку: Јо дона


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.