Со овие вежби побрзо ќе изгубите маснотии 

Има сè помалку денови до пристигнувањето на пролетта и со тоа ќе мора повторно да ја обновиме содржината на нашата гардероба, отстапувајќи полесна облека што ги покрива ексцесите помалку дека бевме во можност да го извршиме овој Божиќ. Со промена на сезоната, ако сакаме повторно да ја носиме дланката од минатата година и да немаме никаков проблем на затегнатост со облеката, во овој напис ќе ве информираме кои се вежбите што ќе ни помогнат повеќе да ги изгубиме маснотиите брзо отколку што можевме да се акумулираме.

Ефективни вежби за слабеење

Корер

Трчањето, било на неблагодарна работа или на отворено, отсекогаш било еден од најдобрите методи за губење на насобраните маснотии, што овозможува голем број мускули да работат, за што понекогаш не знаевме дека сме ги имале. На почетокот мора да ги започнеме нашите сесии брзо одејќи за да не завршиме брзо да се повредиме. Околу една недела подоцна, мора да започнеме џогирање за да видиме како нашето тело се прилагодува до завршувањето по две недели трчање. Како поминуваат деновите, ќе видиме како , нашето тело бара повеќе интензитет при трчање,, Во тој момент вие сте задолжени да знаете кои се вашите граници и дали сте подготвени или не да ги зголемите.

Предење

Предењето стана модерен спорт во спортски сали пред неколку години, бидејќи не бара отворени простори за негова изведба. Бидејќи сте многу интензивна неактивност, особено ако сакате да се приклучите на напредна класа, мора претходно да влезете во форма , одење на трчање или возење велосипед. ,

Велосипед

Велосипедот отсекогаш се карактеризирал како еден од спортовите што прави да согоруваме најмногу калории, бидејќи исто така правиме еден од големиот број на мускули, повеќе отколку дури и трчање. Овој спорт е идеален за оние кои немаат време да одат во теретана, бидејќи можеме да купиме статички модел и да поминуваме половина час секој ден.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Лола помдо dijo

  Здраво, јас се викам Лола Помдо и јас сум независен рецензент.
  Ја сакав статијата. Тоа е концизно и многу корисно. Благодарам