Обучете со машки мастурбатори за да го подобрите вашиот пол

машки сексуални играчки

Отсекогаш се сметало дека сексуалните играчки се погодни само за жени. Сепак, се чини дека идејата дека човекот може да ги користи и овие уреди, ја прошири неговата употреба во овој жанр. По затворањето во домот поради пренесување на вирусот минатата година, многу мажи имаа многу повеќе време да искусат различни аспекти во сексуалната сфера. Една од нив е употребата на машки мастурбатори. Мажите експериментираат со овие типови на еротски играчки и имаат добри резултати.

Во оваа статија ќе ви покажеме кои се најдобрите машки мастурбатори што може да се најдат на специјализираната платформа Диверзуал.

Машки мастурбатори

јајце-мастурбатор

Од затворањето во домот поради ширењето на вирусот, сексуалните играчки за мажи почнаа да се продаваат во поголем дел. Машки мастурбатори Почнаа да продаваат 40% повеќе од порано. Нормално е да мислите дека овој тип на играчки не ви одговара, бидејќи сметате дека сте повеќе од доволно да се чувствувате и да давате задоволство во кревет. Сепак, подалеку од реалноста, тоа нема никаква врска со уживање на различни начини. Понекогаш она што го бараме е различен стимул што нè тера да имаме нови сензации. Ова ќе значи дека користењето сексуални играчки ќе не деградира како мажи кога станува збор за активна активност во кревет.

мора оставете ги предрасудите и убедувањата на општеството за да уживате повеќе во сексуалноста. Можете да започнете да користите еротска играчка која служи за експериментирање. Покрај тоа, погодно е да се започне мал, бидејќи едноставното може да биде многу попријатно и може да ви помогне да откриете нови сензации.

Предности на користење машки мастурбатори

уживајте со машки мастурбатори

И, тоа е што не можете да видите недостатоци на овој вид производи. Употребата на сексуална играчка е поврзана со голем број на предности. Меѓу нив наоѓаме зголемено либидо, сексуално задоволство и подобри оргазми. Мора да се има на ум дека мажите имаат сексуални области што не ги знаеме затоа што не ги користиме и дека кога користиме машки мастурбатори ги постигнуваме овие форми на задоволство кои не се познати до тогаш. Може да го споредите со луѓе кои многу сакаат оброк, но го јадат секој ден. На овој начин, можете да одржите високо ниво на уживање наспроти варијацијата на сензации што тие можат да ги понудат.

Ако машките мастурбатори се користат како двојка, придобивките се множат. Една од причините за ова е дека еротизмот е фаворизиран, тој може да излезе од рутина и ја подобрува врската со двојката. Најдобро од сè, можете да ја подобрите вашата издржливост во кревет и да ви треба подолго време до оргазам. Еден од најголемите проблеми на многу мажи е тоа Тие не можат добро да ја контролираат возбудата и да уживаат толку многу во тоа што достигнуваат оргазам пред нивното време. Со сексуални играчки можеме да научиме да ја контролираме способноста да го задржиме оргазмот многу подобро без да престанеме да уживаме.

Многу сексолози препорачуваат употреба на сексуални играчки за да се спречи предвремената ејакулација.

Најдобри играчки за секс

машки мастурбатори

Како што споменавме претходно, Diversual платформата има голем број сексуални играчки и машки мастурбатори што може да направи вашиот сексуален живот значително да се подобри. Омилената играчка не може да се открие ако не го отворите умот и почнете да доживувате задоволство на поинаков начин.

Ајде да видиме кои се најдобрите сексуални играчки според Diversual:

Задоволител во машка верзија

Меѓу најдобрите Разновидни играчки ја имаме машката верзија на Задоволител. Многу е кажано за овој производ во женска верзија и даде многу за да се зборува. Сега се свртивме кон неговиот машки колега. Првото нешто што треба да се разгледа во видот на стимулација што ја барате. Ако сте почетник, имате нешто автоматско, рачно, ако го користите како двојка, итн. Со сето ова, разновидноста што постои мора да биде добро препознаена. Неговото целосно име е Машки мастурбатор од машка задоволство од вибрации на топлина и по цена од 43.80 €.

Со овој уред можете да симулирате орален секс и може многу брзо да се прилагодиме на температурата на телото. Исто така, има неверојатна функција за вшмукување, производство на топлина итн. Со ова можете да уживате прилично добро и да достигнете оргазам со големо задоволство.

Мастурбирачко јајце

Ова јајце-мастурбатор е едно од најуспешните на пазарот. Треба само да го отворите јајцето, да ја отстраните лушпата и да додадете малку лубрикант. Секој од стиловите што го има јајце-мастурбаторот има различна текстура што ќе ви понуди тотален стимул. Вреди само 8 €, па затоа вреди.

Рацете слободни

За сите оние кои сакаат орален секс, има посветена еротска играчка за нив. Е именувано Autoblow 2 Plus XT Големина Б и има цена од 123.30 €. Совршено ги симулира сите сензации што ги имаме за време на орален секс на најреален и автоматски начин. Супер е тивко и тестирано за повеќе од 500 часа употреба. Има мониториран систем кој самостојно извршува движења нагоре и надолу. Исто така, има часови со заменливи ракави во три различни големини. За овој вид на побарувачка, тоа е прилично комплетен производ.

Најреално

Друга играчка што ви овозможува да уживате без батерии и кабли е PDX Mega Bator USB Male Masturbator White Vagina. Има цена од 116 евра и е еротски уред кој обезбедува многу реално чувство. Има неколку типови на различни модели на ослободување од достигнување до 15. Може да се полни преку USB конекција и трае многу малку време.

Вибратор

За оние кои бараат нешто повеќе, овој уред е совршен бидејќи работи на 3-те главни ендогени зони на машката анатомија: тестиси, област на перинеа и точка П. Се вика Вибратор О Бој 7 Спидс Црна Машка масажер со P-точка и е само во вредност од 39.30 евра. Може да се користи сам или како двојка и е совршен за стимулирање на која било област од вашето тело.

Се надевам дека со овие машки мастурбатори ќе можете целосно да уживате во вашиот сексуален живот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)