Шарени ѓонови, мои 10 омилени за оваа есен-зима 2012-2013 година

Кои трендови ќе ги видиме следната есен-зима 2012-2013 на нашите нозе? Без сомнение, еден од кралските трендови ќе бидат чевлите со обоени стапала. Ги има сите видови за повеќе и помалку смели, сето тоа зависи од моделот што најмногу ви се допаѓа. Денес ќе ви ги покажам моите 10 омилени ѓонови во боја за претстојната сезона.

Марк Мекнери

Овој дизајнер штотуку ја лансираше својата колекција за оваа есен-зима 2012-2013 година. Можеме да најдеме секакви модели како што се чизми, мокасини или чевли, но неговиот крал производ е овој мокасин. Марк се осмелува со комбинацијата на бои, јас лично ја обожавам комбинацијата на ова електрично сино со флуор жолт ѓон. Што мислиш?

Кле

Кле оваа зима што доаѓа е исто така облечена во бои. Неговиот крал производ е мазна кожа, како што се платно и нубук, каде што ѓонот се менува според моделот и исто така се осмелува со бојата. Омилени ми се овие црни чизми за глуждот со електричен син ѓон. Тие веќе се на продажба во вашата веб- од 95 долари.

Прада

Една од моите омилени колекции во рамките на елеганцијата. Италијанската марка Прада е посветена на совршенството во обувките со многу прави и стилизирани линии. Како што можете да видите, не остава боја зад себе и ја покажува оваа колекција во широк спектар на бои. Како набудување, да ви кажам дека сите нивни обувки се направени со телешка кожа. Импресивно!

Дел Торо

Дел Торо ни претставува колекција од најрефлексивните. Она што тој го стори во оваа колекција е да го наметне урбаниот лежерен стил во класичната патика со шарен гумен ѓон. Ако ви се допаѓа, тој е веќе во продажба од 325 € во својот веб-.

Ком де Гарсон

Неговата специјална есен-зима 2012-2013 нуди три модели на контрасти каде што се одлучува за широкиот ѓон и боите во нејзините традиционални модели на обувки. Ако сакате платформи и контрасти во боја, не можете да ја пропуштите оваа колекција што ќе се најде во продажба од септември во својата година веб-.

Кол Хаан

Класичниот стил ја враќа силата со овој дизајнер за оваа есен-зима 2012-2013 година. Во оваа нова колекција можеме да најдеме гумени ѓонови идеални за врнежливи денови, со одлично амортизирање и врвен квалитет. Сите нивни ѓони се обоени, само треба да го изберете оној кој најмногу ви се допаѓа. Тие ќе бидат на продажба во вашата веб- од месец септември.

Ulулијано Фуџивара

Во оваа колекција ќе можеме да ја цениме јапонско-италијанската фузија со класични линии Улицата на јапонска фузија и класична италијанска машка. Мој омилен е овој класичен кожен мокасин со допир на електрично сина боја. Идеално е да го комбинирате со добар блејзер.

Кензо

Спектакуларни се овие чевли Кензо! За дизајнерот оваа зима ќе биде посебна. Флуоресцентни бои ќе преовладуваат во текот на оваа сезона. Тоа е патика со патики со сите бои и авангарден дизајнер. Овој хибрид со повеќе обоени патики за патики сега е достапен на Кензо по приближна цена од 350 €

Акни

Направена е со 100% врвна кожа кожа од телешка кожа во Италија. Овој модел на чизми Musil е претставен во црна боја со детали во темно сина боја. Тоа е многу класична линија со посебен допир на боја во нејзината гума. Веќе е на продажба во вашата веб- за 580 долари.

Плива

Оваа норвешка марка лансира разноврсна и водоотпорна колекција оваа есен, идеална за најобичните денови и за оние кои сакаат да клоцаат низ градот. Колекцијата е инспирирана од суровата клима во Норвешка и поради оваа причина вклучи висока технологија во оваа обувка за да се направи многу отпорен чевел. Направен е со јапонски најлон кој е полесен за да даде поголема предност и тежи помалку, покрај технологијата што секогаш го одржува ногата суво дури и ако чевелот се навлажни.

Што мислите за обоените табани? Дали би се осмелил со нив?

Во Хавеклас: Најк и Кол Хан, ода на обоени стапала


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.