Како да се облечете за свадба?

Свадба

Te време е да се оди на свадба и да не се допаѓа како младоженецот. За многумина ова може да биде жртва, една од оние што се прават само за брат или вистински пријател. Другите, сепак, немаат проблеми, па дури се и „професионалци“ во оваа работа.

Потврдете го присуството Тоа е нешто што секогаш треба да го правите, освен ако не е свадба на вашата сестра или не сте кум. Во исто време, проверете дали ги имате сите детали за времето и местото на настанот. Од овие информации, облеката што ќе ја носите зависи.

Соодветната облека за одење на свадба

Настани што ги бараат вашите гости ригорозен формален код, олеснете го изборот: класично смокинг со машна.

до свадби на отворени места и во текот на дневните часови, идеално е да носите костуми во светла боја, како што се сиви или небесно сини.

Тоа е церемонијата е ноќе, Костумите треба да бидат темни, како темносина или црна боја. Вторите се секогаш избор на мнозинството. Ако одите на свадба, но сакате да бидете поразлични од мнозинството, најдобро е да ги отфрлите овие стандардизирани бои.

Бела кошула и долги ракави. Мазни и без каков било вид дезени (плоштади или ленти).

Во изборот на вратоврска имате апсолутна слобода: само користете ја онаа што ви се допаѓа најдобро. Сепак, имајте на ум дека поедноставно, поелегантно.

Кожни чевли, црна или кафеава. Покрај класичните модели на фустани, тие можат да бидат и некои кратки чизми.

свадба

Дополнувања

Комо дополнувања, кожен часовник што е во иста боја како и чевлите или металикот. Бело марамче или иста боја на вратоврската во џебот на јакната, дава допир на класата.

Ако ги прелистувате трегерите, одлучете се за ремен кој е исто така иста боја како и чевлите и многу дискретен, практично невидлив.

Најважниот: никогаш не треба да одите на свадба подобро од младоженецот. Ако се сомневате, прашајте како ќе биде облечен.

Извори на слика: Хавиер Беренгер / Бодас.нет


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.