Како да се облечете во канцеларија: костум

Не ви треба плакар полн со одела за да се облечете паметно на работа. Со само 5 одела можете да се облечете како џентлмен во канцеларија:

- Сивиот костум:
Сивата е елегантна боја, која можете да ја носите во секоја пригода. Може да го носите со бела, светло сина или светло розова кошула.

Сив костум

- Тегет костум:
Морносината е класична боја што можете да ја носите во секое време од денот, иако е темна боја, идеална е за излегување навечер. Идеално е да го комбинирате со бела кошула и темна вратоврска.

Тегет костум

- Црниот костум:
Дури и да биде многу темно, црниот костум е секогаш елегантен. Goesе одговара со што и да е, иако ако сакате да му дадете весел допир можете да носите бела кошула и шарена вратоврска.

Црн костум

- Тегет костум од нијанса:
Уште една класика која никогаш не излегува од мода. Најбезбедна опција е да го спарите со обична кошула и вратоврска. Ако се осмелите, можете да пробате кошула и вратоврска во риги, сè додека лентите на костумот не личат премногу на лентите на кошулата или вратоврската.

Тегет костум од ленти

- Каки костум:
Каки е совршена боја за пролет и лето. Може да го комбинирате со бела, светло сина или розова кошула, и темна вратоврска.

Каки костум


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

13 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   прирачник dijo

  Ако носам сив костум со светло розева кошула, како можат да бидат вратоврската и чевлите и ременот? за ноќна матура

 2.   румени dijo

  многу е добро

 3.   Ркрдо dijo

  Итно помогни ми, имам матура, но видов костум од Хуго, светла боја (крем тип со многу фини бели линии), но забавата е ноќе, не е важно ???? И ако е во ред со какви кошули би изгледало добро?

 4.   Роберто Глез dijo

  Се согласувам со она што го прочитав иако им недостига многу за добар фустан

 5.   класичен уомо dijo

  Sorryал ми е што не се согласувам со носење кошула потемна од костумот, најсоодветна опција на пролет за мене би бил сив костум со две копчиња и со две исечоци на грбот со шема од шевронен, кошула со светло сина англиска јака без џебови и двојна манжетна и вратоврска со половина виндорд јазол.
  Поздрав од класичен уомо
  http://www.classicuomo.blogspot.com

 6.   АРТУРО ЧАВЕЗ dijo

  дајте повеќе идеи за добар фустан бидејќи немаат многу репертоар, треба да дадат совет дали костумот е четири прави копчиња колку треба да прицврстат, да кажат дека вратоврските се со нијанси на одела со слики

 7.   Хозе Ангел dijo

  Одлична статија ви честитам, би сакал да ми испратите информации за тоа како да ги комбинирам кошулите со костумите, повеќе информации и комбинирање на костумите со друг вид панталони
  Го ценам вашето внимание и ви честитам за сите овие информации што ни ги благодарите

 8.   Хозе Ангел dijo

  Одлична статија ви честитам, би сакал да ми испратите информации за тоа како да ги комбинирам кошулите со костумите, повеќе информации и комбинирање на костумите со друг вид панталони
  Го ценам вашето внимание и ви честитам за сите овие информации што ни ги благодарите

 9.   Карлос dijo

  Здраво, имам свадба во 2 попладне и решив да одам со темно темносина трака и би сакал да знам каква боја кошула и вратоврска можам да изберам за да биде добро комбинирана и многу симпатична.

 10.   рубен домингез dijo

  Потребна ми е твоја помош бидејќи ми се допаѓа како изгледаат костумите со гулаб, бидејќи имам матура и никогаш не сум користел костум, можеш ли да ми помогнеш, сакам темно сива лента, а кошулата е црна со сиви ленти и вратоврска каква боја или дајте ми предлог, итно треба да ви се заблагодарам бидејќи настанот е ноќе

 11.   ИНГ мартинез канделарио едгар dijo

  Добар ден! Сметам дека имам потреба да изберам каков костум ќе носам за да дипломирам, диплома за хемиски инженер. Немам идеја која боја би изгледала добро за дипломирање на хемиски инженеринг, би сакала да имам ваша поддршка да ме советувате каков вид костум да носам и да боја навистина немам идеја ..
  Ви благодариме.

 12.   ИНГ dijo

  Можете ли да одите на работа во костум за јака од мандарина?

 13.   Габриел Вилегас dijo

  Испратив каки одело на име Габриел Вилегас Тел. 3721845

бул (точно)