Ноќната сина е новата црна. Основно во нашите плакари?

Сини фустани во гламур и ова е утврдено следната зима 2012-2013 година како новата црна. Не станува збор за користење на каков било вид на сина нијанса, туку а темно сино, многу ноќ и дека понекогаш е тешко да се разликува од црно.

Овој тип на сина боја, исто така наречен сосед сино, тоа е сина нијанса толку темна што се нарекува сина полноќ. Тоа е боја која е двосмислено помеѓу црната и сината боја.

Каде можеме да ги видиме овие сини тонови навечер?

Вечер сина во палта и јакни:

Ако не се осмелувате да носите повеќе впечатливи палта, оваа ноќ сината е вашата боја. Супер е слично на црното, но со различен пресврт. Нормално, овие типови палта не доаѓаат во единствена сина боја, туку ова се комбинира со црни делови. Сакам како јаките се во оваа боја, а остатокот од палтото е во црно. Контрастот е спектакуларен.

Тоа е допир со различна боја и не е премногу светкав. Како што можете да видите на сликата, тешко се разликува од вообичаената црна боја. Тие доаѓаат во црна ткаенина и во други видови ткаенини, како што се кожа со исправени исекотини и над коленото. Зара е една од фирмите што веќе се одлучија за оваа боја. Треба само да изберете кој стил и форма најмногу ви одговара.

Вечер сина во одела:

Една од ткаенините што најмногу одговара на овој тип на боја е кадифе.

Овој вид на одела тие се многу корисни во зима, иако не секој се осмелува со нив. Поради својата ткаенина, потребно е добро да се грижи за себе, бидејќи станува збор за повнимателен вид ткаенина.

Синиот кадифе е прошаран со ревери во црно и многу зашилено одело. Тоа е нешто што треба да се истакне во оделата оваа есен-зима 2012-2013 година. Овој тип на клапи ќе привлече внимание веднаш штом ќе ги видите.

El блејзер тотално доаѓа вкрстено и на 3 копчиња. За да го комбинирате овој костум, нема ништо подобро од некои кожени кожени чевли. Тие се совршени.

Што ако сакам нешто што повеќе се истакнува?

Ако навистина сакате да се истакнете со син вечерен капут, овие што ви ги покажувам Дизел тие ќе дадат многу да кажат. Тие доаѓаат со А. сече на коленото, со прав стил, и полите што го прават совршен натпревар. За да му дадат поинаков шмек, тие исто така доаѓаат со големи ревери, а некои од нив се покриени со одлична овча кожа. Што мислите за овие?

Во Хавеклас: Чизми, протагонисти на следната зима ... Како да ги комбинирате?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.