Носител на документи за стилски човек

Стилскиот човек мора да се грижи и за најмалите детали. Мора да знаете како да бидете и каков треба да биде вашиот изглед во сите прилики што ќе се појават. Затоа, не е прифатливо да одите како четка, на интервју или да работите и да носите многу трудови во вашата рака или во студентска папка или слично. Да се ​​извади документ од кожна чанта не е исто како да се извади од пластичен ракав или папка од картон. Во овие моменти, е кога додатоците зборуваат за нас И ако е прв впечаток, тие играат а фундаментална улога на сликата што луѓето што нè набудуваат ќе ја создадат за нас.

Носителите на документи на сликата на статијата се совршени за погоре опишаните прилики. Првиот е од Луј Витон и, иако јас не сум голем фан на монограм во високи дози, може да биде многу елегантна опција. Ништо да се каже за excelente calidad и завршувања на производите на фирмата. Вашата цена 440 €

Во каталогот на Zara Можете исто така да најдете многу интересни и многу подостапни опции. Оние на сликата се со цена од 39,95 € и двајцата се од кожа од крава. Првиот во боја на камила, со патент и размавта и вториот во црно со плико стил.

Последните опции се Диплома Салвадор, фирма што треба да ги земе предвид одличниот квалитет, цената и дизајнот на своите производи од кожа, а исто така и шпанските. Првиот предлог е од најлон со врежани детали од кожа. Има внатрешен џеб со затворач со патент, дел за пенкала и картички и четири прстени за пополнување документи и е достапен во разни бои. Следниот предлог е од пиел со патент, кои припаѓаат на Колекција од Венеција, достапно во разни нијанси на кафеава и во три различни големини. Последната опција е кафеава кожа со светло сино шиење, за документи со големина А4, исто така од линијата Венеција. Цените се движат од 45 до 70 евра во зависност од моделот и големината.

ИЗВОР | Луис Витон - Zara - Диплома Салвадор


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.