Номаскулобланко, костими за капење што го оставаат сонцето

Ова е името на компанијата што ќе пласира на пазарот костими за капење на национална територија. Се разбира, не остава сомнеж за што станува збор за вашиот производ. Костимите за капење се направени со ткаенина наречена ТРАНСОЛ (ниту името не создава конфузија) составена од милиони микро дупки во форма на дијамант пропуштаат до 80% од УВ зраците.

На овој начин успеваме да ја минимизираме грозната бела етикета. Гледам дека е многу покорисно за жените отколку за мажите, но еј, мора да има сè. Некои од дополнителните предности што ги има ткаенината се тоа што побрзо се суши, ве одржува ладни и остава кожата да дише. За да спречите костимот за капење да стане транспарентен, тој создава визуелна илузија кога е прикачен на кожата, или суво или влажно.

Под претпоставка дека сè што ветува работи (визуелната илузија ми звучи многу чудно), тоа недостасува големата негативна точка, дезените и облиците на костимите за капење. Постојат четири типа на отпечатоци, Капри, Четан, Коко, Круз и Наполи и три вида костими за капење, шорцеви, костими за капење и мини шорцеви. За мојот трезен вкус не одговара, наречете ме здодевно или не многу иновативно, но продолжувам со белиот задник. „Дискретната“ шема и форми на костим за капење тежат премногу.

За оние кои се осмелуваат и од витално значење е да имаат темно задник, запомнете дека задникот мора да го заштитите со крема за сончање. Цената е иста за сите модели: 34 евра плус трошоци за испорака.

Повеќе информации: nomasculoblanco.com


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Диего dijo

  Здраво, би сакал да знам како можам да нарачам транзол костим за капење.
  Благодарам

  1.    Хектор dijo

   Здраво Диего,

   Можете да купите костими за капење на веб-страницата наведена на крајот од објавата.

   Честитки!

 2.   Мигел dijo

  Како да го купите?