Нов парфем за мажи од Каролина Ерера

Модната фирма Каролина Херера се стреми да го освои машкиот пазар на парфеми со својот нов мирис CH Men. Создаден како додаток на женскиот парфем од истата куќа, CH Men, е мирис наменет за човекот од XNUMX век: Елегантен, софистициран и машки.

Новиот парфем од фабриката Каролина Херера е роден инспириран од концептот на зборот патување. Всушност, мирисот ќе биде придружуван од дневник со наслов „Патни тетратки“, кој ја раскажува приказната за создавањето на парфемот.

CH Men е составен од пет концепти: авантура, савоар, пасија, ексцентричност и елеганција.. Секој од овие елементи зема суровини од природата како што се шафран, морско оревче, дрво, сицилијанска мандарина, ливчиња од јасмин, бергамот, ванила, амбра, цвеќиња од виолетова боја, мов, кора од грејпфрут, изгорен шеќер, кожа или кашмир.

Каролина Ерера, ќерка на славниот дизајнер и шеф на одделот за парфеми на брендот, е инспириран од шест различни мажи да состави CH Men. Íñиго де Артеага, Телмо Родригез, Томи Хајнрих, Пало Самко, Бернада Кури, Туган Сохиев, Конрад Хамфрис и ôером Фајлант-Думас претставуваат што значи мирисот на CH Men.

Преку: Јо дона


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Тефаисара dijo

    Го сакам овој парфем кој е вкусен. уууфф