Нови патики Converse DC Comics

Се чини дека соработка помеѓу Converse и DC во областа на стрип-принт-патики работи добро, затоа што по успехот на нејзините претходни соработки, одлучија да издадат нови модели.

Класиците Чак Тејлор сета везда исполнети се со цртежи на Бетмен, Супермен и Флеш. Новите патики Converse DC Comics се карактеризираат со живописни и впечатливи бои. Премногу светкав за мојот вкус. Се чини дека суперхеројска мода оваа сезона е во полн ек, како што видовме во Маици за Зара. Лично, не е мода за која страстно сакам, но морам да признаам дека чевлите на Бетмен ме маѓепсаа. Очигледно тие не се вистинските обувки за да одат на работа, но ми се допаѓаат за обичен обичен изглед, што патиките веќе привлекуваат доволно внимание. Минатата сезона мораше да видиме обид Бланко да ја имитирам оваа соработка без многу успех за мојот вкус. Што мислите за оваа колекција? Јас, кој себеси се сметам за aубител на „Конверс“, мора да признаам дека ми се допадна Кожна разговор. Што е со тебе? Дали обично носите ваков тип обувки?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Г -дин Рокимјунди dijo

  Stickе останам со Бетмен 😉

  1.    Belén dijo

   @MrRockmyundies Тие се најдобри!