Ново во патики за есен 2017 година

Иако минимализмот продолжува да биде една од главните опции (особено белите модели), новитетите во патиките за есента 2017 година сугерираат дека најраскошните дизајни уште еднаш ќе тврдат место во следните години.

Ретро, ​​планинарски и модели од 90-тите години. Ова се некои од најновите во спортски обувки што стигнаа до г-дин Портер:

Алпинизам

Прада

Модната индустрија се насочи кон планинарската облека, која ќе стане еден од клучните трендови оваа есен.

Меѓу лавината парчиња инспирирана од оваа активност на отворено, не недостасуваат патики како овие од Прада, кои заедно со целата класа на облека, тие ќе се обидат да ја донесат естетиката на планината по улиците на градот.

Ретро-трчање

Givenиванши и Bу Биланс се само некои од фирмите кои се посветени на давање а урбан пресврт на класични обувки за трчање.

Патиките што комбинираат мрежа, кожа и велур ќе продолжат да удираат многу силно и следната сезона, благодарение на доаѓањето на нови модели како овие.

90-ти

Најк

Спортската облека од 90-тите години е во тренд: макси логоа, предвремени копчиња, сјајни ткаенини… Најк ги искористува предностите на 20-годишнина од Air Max 97 за повторно започнување што ќе го воодушеви носталгичниот.

Со својот препознатлив футуристички дизајн (сребрена боја и форма инспирирана од јапонскиот куршум), тие се враќаат назад кон продавниците, каде што наскоро се обесени натписи „надвор од залиха“ и покрај цената од 180 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.