Водич за новини за парфеми 2014 година

Оваа година имаше многу брендови кои попуштија да создадат парфем за мажи како дел од нивните starвездени производи. Ги составивме нашите омилени изданија за оваа 2014 година, така што нивните величества погодија еден од theвездените мириси оваа година.

 1. сите го лансираше TOUS MAN INTENSE, одлучно машки подарок. Агрегат-ароматичен мирис за истакнати мажи.
 2. Шеф флаширана: BOSS Parfums ги слават овие празнични датуми со ексклузивен колекционерски подарок за современиот човек - колекционерско издание BOSS BOTTLED. Ова ограничено издание го претставува оригиналниот мирис на успешниот мирис BOSS BOTTLED во ексклузивно ново шише, дизајнирано да му се допадне на современиот и самоуверен човек.
 3. Bershka: урбана, млада и со личност, атрибутите на новиот машки парфем ги следат истите чекори што го дефинираат момчето Бершка. Вуди аромата и навестувањата на мов му даваат на „Х за него“ уникатен идентитет за момчињата со независен дух, кои ги следат сопствените правила и се осмелуваат да го живеат својот живот според нив. „Х“ е знак што се однесува на ненасловени и мистериозни дела, така што секој може да ја дефинира својата личност во свет каде што да се биде автентичен е клучот за успехот.
 4. Issey miyake- Во срцето на моќна и мистериозна природа, под влијание на Месечината, сетилата се будни, а емоциите се зголемуваат, Нуит Д'Иси ја доловува оваа сила и му дава на човекот што ја носи моќ на природна привлечност. Мирис со белешки од кожа, дрвенест и свеж.
  Светлечки парфем, помеѓу напнатост и привлечност.
 5. Живанши: Givenиванши го замисли ова ексклузивно и ограничено издание на „Само господа“,
  како повод да им ја понудите на другите најдобрата верзија за себе: суптилен вкус за убави нешта и добри манири, негувана брада, без оглед на вашиот стил, и слободата што таа ја нуди за да потврдите единствена личност и елеганција, тие се несомнено клучевите да се биде џентлмен (што секогаш е прашање на избор).
 6. Мери Кеј: MK High Intensity Sport дава свежа и жива арома со секое движење низ нежен и избран состав. Неговите главни ноти се бери и бергамот, исечени со допир на течен кислород; Како што е во слободен пад, влегуваат средните ноти на свеж кардамон, мелени листови од нане и виолетова пиперка, неговата перцепција може да се почувствува скоро еден час по апликацијата.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.