Нова колекција накит Емпорио Армани

Па, накит што е кажано накит, не е барем за мене, но така е објавено. Поентата е во тоа Емпорио Армани ја лансираше својата нова линија на челичен накит, за прв пат брендот да одлучи да го користи овој материјал, иако претходно веќе видовме и прстени, приврзоци и други во сребро.

Нараквици, прстени, приврзоци и приврзоци за клучеви ја сочинуваат оваа колекција која се карактеризира со нејзината смел стил, влечејќи лошо, иако би требало да се обиде да ја задржи елеганцијата што ја карактеризира брендот. Се надевам дека оваа елеганција се однесува на облеката, затоа што оваа колекција ја гледам како што и да е, освен елегантна.

На пример, прстенот на сликата е преширок за мене и би рекол дека е најсрезното парче во колекцијата. А приврзоците од лим во воен стил досега се малку застарени.

Нараквиците е добро целосно изработен од челик или комбинирање на челик со црна кожа, тие се претерано груби според мене. Кожното едноставно може да го сака или не, ја претпочитам втората опција, но врската се чини како казна повеќе од дополнување. Јас го гледам тоа повеќе како тинејџери со лопен и веспино отколку мажи со час, но да ги вкусите боите, знаете.

Конечно, синџирот на клучеви е она што најмногу ми се допаѓа, делумно затоа што се носи скриено, отколку пред очи. Ми се допаѓа текстурата што тие му ја дадоа на челикот, и на клучот и на остатокот од парчињата, а во шоу на снобизам би рекол дека ме потсетува на рамката на Бентлинг GMT на Брајтлинг, но не слушај молам, те молам.

Треба да се напомене позицијата и големината на логото на Емпорио Армани во сите парчиња, во долниот десен агол и без да изгледа комплетно. Мал допир на модерноста, без сомнение.

Слики: DTLux


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Melinda dijo

  Во право сте во тоа да ги вкусите боите, но кога ги видов фотографиите, Johnонатан од серијата Аида ми падна на ум дека украде прстен од овие «за да биде убав»

 2.   GERMAN dijo

  Јас се декларирам за верен обожавател на овој успешен дизајнер, ја сакам елеганцијата и трезвеноста на неговите дизајни (што дури може да се забележат и во женска облека). Додатоците на Армани не се рамнодушни кон мене секако !! .. и она што го набудувам во ова колекција (како маж) е дека концептот на елеганција и модерност што мажите го бараат во додатоци како овие не бил многу јасен, или барем јас барем, иако препознавам дека и прстенот и оној што го покажувате или приврзокот од фотографијата ако ми се допаѓаат ... ПОЗДРАВИ