Нова колекција додатоци на Емпорио Армани

Престижната фирма Емпори Армани започнува за оваа летна сезона 2009 година нова линија додатоци и додатоцикако прстени, нараквици, ѓердани, нараквици или манжетни за ракави. Колекционерско чудо што не разочарува, како сите дизајни се модерни, како и елегантни.

Накитот на оваа нова колекција ја има како главна карактеристика на секое парче врежано логото на брендот, понекогаш двапати, или дури и повторено преку површината на додатоците, така што нема сомнеж дека сте „човек со класа“.

Лично, прстенот што може да се види на сликата, ми се чини голем успех. Неговата цена околу 130 евра и во него може да се види двојно гравирање, и внатре и надвор, од логото на брендот. Емпорио армани продолжете да се обложувате на овој начин за дебели и широки прстени, во сребрена боја.

Тие се направени од ист метал овие оригинални манжетни за ракави. Со нив, Емпорио Армани му дава модерен и оригинален стил на комплемент кој не може да биде покласичен и традиционален. Може да се добијат по цена околу 180 евра.

Но, ако има нешто навистина ново, тоа се ѓердани, како оваа Има двоен кабел во кожа и сребро. Nердани и чокери се многу модерни оваа сезона и се многу секси додаток за жешката сезона, што фаворизира откривање на градите тотално или делумно. Овој ѓердан чини околу 180 евра.

Емпорио Армани исто така има мешано сребро и кожа при дизајнирање на нивните нараквици, што не можеше да изостане, да ги красат голите раце вечерните вечери.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   GERMAN dijo

  Giorgорџо Армани s .едноставно најдобриот експонент на машката мода и елеганција

 2.   Џесика dijo

  Би сакал да го знам кодот на приврзокот „Емпорио Армани“ и неговата цена.