Најчести форми на пенис

Гол човек

El сексуално задоволство тоа е поврзано со соодветната стимулација на ерогените зони на телото. Кај мажите, форма на пенис y големина на пенисот Тие се одлучувачки за извршување на сексуални пози кои генерираат поголемо задоволство кај парот. Станува збор за што поголема корист од анатомијата, поради што објаснуваме кои се најчестите форми на пенисот и како да ги искористиме.

El пена молив или кавал е најчестата форма на пенис. Областа на глансот е потесна и понагласена, изгледа како врв на молив, додека телото е со иста дебелина, што претставува униформен изглед. Овој тип на пенис е многу добар за сите позиции сексуални, задоволување на жената без да предизвика болка или непријатност кај мажот, сепак ако сакате анален секс тоа има предност, бидејќи е потесно на врвот, ја олеснува работата на пенетрација, намалувајќи ја болката и непријатноста.

Многу мажи се грижат дека нивниот пенис има кривина надесно или лево, овој вид фалус е познат како пена свиткана. Кога станува збор за мала закривеност, нема голем проблем, но кога е поизразена, мажите и жените може да почувствуваат непријатност при пенетрација при изведување на различни пози, поради недостаток на флексибилност од овој тип на член.

Интересна предност е што благодарение на неговата форма е можно подобро да се постигне точка G на жената за време на пенетрација, поради оваа причина овој тип на пенис се препорачува за сексуални пози кои ја олеснуваат стимулацијата на Г-точката.

Совет: Ако сакате да ја зголемите големината на вашиот пенис на безбеден начин, тоа е можно сега преземање на главната книга за пенисот со кликнување тука

El фалус со истакната гланка и униформно тело потенко од врвот, познато е како пенис на печурка. Големината на глансот прави пол орален станува навистина пријатно искуство за мажите со овој тип на пенис, затоа предиграта е најдобриот начин за загревање пред пенетрацијата.

Мажи со а пенис пенис може да имаат корист од широк спектар на пози, сепак пенетрација анален Не се препорачува, поради големината на глансот, што може да биде болно за лицето кое го прима.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)