Најуспешниот парфем во последниве години

колонска вода за мажи

Парфемот е задолжителен за многумина. И дали е тоа добар парфем ја прави личноста посакувана, восхитувана или добро ценета, меѓу другото. Парфемот зборува многу за лицето кое го носи, па затоа, уште од неговото создавање, парфемот зазема и ќе зазема суштинско место во светот на козметиката. Во овој пост се фокусираме на машкиот парфем, поточно на машки парфеми од Пако Рабан. Синоним за елеганција, знаејќи да се биде и добра работа.

Бренд на признат престиж што има Еден милион парфем во различни големини и кои можете да ги најдете во Парфеми.com, одиме понатаму во светот на машкиот парфем во овој пост.

Важноста на парфемот

Како што рече Giorgорџо Армани:

«Добро избран мирис може да биде карактеристична карактеристика. Тоа е првото нешто што луѓето го чувствуваат кога влегувате во соба и последното нешто што луѓето го чувствуваат кога ќе заминете.

Џорџо Армани

Бидејќи парфемот е повеќе од само мирис, парфемот ја дефинира личноста, може да разбуди спомени, емоции, дури и да го смени расположението. Друг аспект што помага парфемот да биде личен колку што можете да замислите е дека истиот парфем не мириса исто кај сите луѓе.

За да го користите парфемот на најправилен начин, најдобро време да го нанесете е после туширање. На овој начин ќе трае подолги часови, уште повеќе ако го нанесувате во области како што се зад ушите, вратот, внатрешноста на зглобовите или од внатрешната страна на лактите. Во овие области крвта тече поблиску до кожата, а температурата на телото е поголема, па испарувањето на мирисите е многу побавно отколку во другите области. Друг трик за продолжување на неговото траење е да нанесете хидратантна крема пред парфемот. Во овој случај, хидратантна крема што не е мирисана.

Што се однесува до зачувувањето на парфемот, добро е да се чува во својата кутија во сува средина и во која не му дава многу светлина.

Совршен машки парфем

Фокусирање на машки парфем и зборување за тренд парфеми во 2020 година, ако има бренд што победи со наголемо мнозинство, тоа е Пако Рабан, поточно, Еден милион од Пако Рабан. Тоа е интензивен и многу одбран мирис кој рефлектира самоуверен човек кој не се откажува од забава.

ова Еден милион парфем Создаден е со белешки кои му даваат голема личност, од една страна, има нијанси на црвена мандарина и црн пипер на кои им се додаваат допир на зачини како што се шафран или кардамон. Од друга страна, суштината на стапчињата роза и цимет обезбедува арома и неспоредлива топлина. Други есенции што ги има Еден милион парфем од Пако Рабан се нотите на пачули, кожа, сандалово дрво или крин.

Бидејќи светот на парфемите е многу обемен, но парфемите на Пако Рабан се најпосакувани од сите мажи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.